Bitcoin ne olacak? Bitcoin tahminleri ve 24 Mayıs grafik verileri

Kripto para piyasasında büyük söz sahibi olan Dünya devletlerinin ve ciddi yatırımlar yapan teknoloji şirketlerinin olumsuz haberleri sonrası ciddi düşüş yakalayan Bitcoin ne zaman toparlanacak? Düşüşün arkasındaki ana fikir nedir? İşte, 24 Mayıs Bitcoin grafik verileri.

Bitcoin ne olacak? Bitcoin tahminleri ve 24 Mayıs grafik verileri
Editör: Mertcan BUDAK
24 Mayıs 2021 - 14:44
Kripto para dünyasının minning işlemlerini yürüten en önemli bölgelerden biri olan Çin'in kripto madenciliğini durduracağı ve yeni yatırımlar yapmayacağı haberi kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem olmuştu. Devletlerin finansal kaynaklarını korumak ve ekonomik birimlerinin değer kaybını azaltmak için uzun süredir kripto para piyasası ile savaştığını görüyoruz. Ancak özellikle Çin gibi kripto para piyasasında büyük sözü olan bir ülkenin ekonomik çıkarları adına bu tarz olumsuz kararlar alması Bitcoin tarafında ciddi oran kayıplarına neden oldu.
 Çin Devlet Konseyi Komitesi Başkan Yardımcısı Liu He'nin yaptığı açıklama Bitcoin yatırımları için olumsuzlukların fitilini ateşlemişti. Liu He yaptığı açıklamada, finansal riskleri azaltmak adına bu tarz kararların alındığını bildirdi. Kripto para yatırımlarının ve madencilik işlemlerinin durdurulacağını bildiren Çin, kripto para piyasasının %70'ine hakim. Bu denli büyük bir oranda söz sahibi olan Çin'in bu tarz olumsuz açıklaması piyasada olumsuz olarak hissedildi.


Piyasada yapılan manipülasyonlar temizleme operasyonu mu?


 Kripto para piyasasına hakim çoğu yatırımcı, bu operasyonların arkasında çok fazla şişen piyasada düzenlemeler yaparak küçük yatırımcıları panik ortamına sokmak olduğunu savunuyor. Öyle ki, bu bunalım döneminde yapılan zarar satışların oranları çok ciddi rakamlara ulaşmış. Özellikle piyasanın son dönemdeki ilerleyişi incelendiğinde bu tarz bir düzenlemenin olası olduğunu savunan yatırımcılar Bitcoin tarafına olan inançlarını yitirmiş değil. Piyasadaki bu buhran döneminin ne kadar süreceği ile ilgili net bir tahmin olmamasına karşın, çoğu yatırımcıya göre yakın zamanda kademeli yükselişler ile karşılaşabileceğimiz savunuluyor.

Bitcoin ne olur? 24 Mayıs Bitcoin canlı grafik verileri.


 24 Mayıs tarihi Bitcoin'in son zamanlardaki kritik günlerinden biri oldu. Bir önceki gece, 31 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, bu noktadan sonra istikrarlı bir tırmanış yaşayarak 24 Mayıs tarihinde bu yazı düzenlendiğinde 37 bin dolar seviyelerine kadar artarak %6 oranında bir yeşil ışık yaktı. Bitcoin'in günlük değer artışının altocinlere yansıması çok sürmedi. 24 Mayıs tarihinde Bitcoin en düşük 31 bin dolar en yüksek ise, 37 bin dolar seviyelerinde işlem gördü. 24 saatlik Bitcoin işlem hacmi ise dolar bazında 7,287,623,858.96 olarak görüldü.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum