DOGGY coin nedir? SHIB ve AKITA'dan sonra köpek severlerin yeni gözdesi DOGGY

DOGE coin'in piyasada büyük olay yaratmasının ardından DOGE karşıtı SHIB ve AKITA gibi coinlerin listelenme haberlerini sıkça konuşur olmuştuk. Geçtiğimiz günlerde Gate.io'da listelenen DOGGY coin ne amaçla çıkış yaptı? DOGGY coin alınır mı? İşte, A'dan Z'ye yeni gözde DOGGY coin.

DOGGY coin nedir? SHIB ve AKITA'dan sonra köpek severlerin yeni gözdesi DOGGY
Editör: Mertcan BUDAK
23 Mayıs 2021 - 18:55
Son dönemlerde kripto para dünyasında çokça konuşulan köpek cinsi coinler gündemden düşmüyor. Özellikle SpaceX şirketi CEO'su Elon Musk'ın Ay projesi için çeşitli manipülasyonlarla arşa çıkarttığı DOGE coin kripto para camiasını ikiye bölmüştü. Elon Musk tarafından adına düzenli olarak Tweet'ler atıla DOGE coin, kısa süre içerisinde ciddi oran artışları yakalayarak fiyatını arttırmıştı. Aynı zamanda yüksek birimlerden DOGE alan kullanıcılar, Elon Musk'on DOGE'nin peşini bırakmasının ardından ters köşe olarak ciddi zararlara maruz kalmışlardı.

Piyasanın bu denli çalkantılı olduğu dönemlerde DOGE coin karşıtı yatırımcılar yeni coin arayışlarına girmişlerdi. Tamda bu sırada kendini DOGE KİLLER olarak nitelendiren Shiba Inu ve Akita isimli adını yine köpek cinslerinden alan coinler piyasayı sallamışlardı. Özellikle yatırımcılarının birlik olup forumlarda ve sosyal medya hesaplarından bu coinler ile ilgili olumlu yorumlar yapması kısa süre içerisinde köpek cinsi coinlerin büyük oran artışları yakalamasına sebep olmuştu. Keza piyasadaki Bitcoin kaynaklı düşüş sezonu başlamamış olsaydı bahsi geçen coinlerin ciddi derecede kâr artışları kaçınılmaz olabilecekti.

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!!!
 

Mantra Dao (OM) coin günün kazandıran coini oldu! OM yorum - OM coin 23 Mayıs grafiği

Chiliz (CHZ) coin geleceği! CHZ coin 22 Mayıs analizi ve CHZ yorum


Köpek cinsi coinlerin yeni gözdesi DOGGY coin

Piyasanın bu denli ilginç hareketleri sırasında 15 Mayıs günü yeni bir coin listelendi. CyrptoDoggies (DOGGY) adı ile listelenen coin, piyasanın bu denli düşüş yaşadığı bir ortamda bile listelere sunulduğu ilk yarım gün içerisinde 10x kâr artışı yaşadı. DOGGY coin adından da anlaşılacağı gibi geek bir kafa yapısı ile oluşturulmuştur. Ayrıca kullanıcı kitlesinin büyük bir çoğunluğu olayı alay konusu haline getiren eğlenceli tipler olarak karşımıza çıkıyor. DOGGY coin gelecek hedefleri için piyasanın bu denli karışık olduğu bir dönemde tahminlerde bulunmak zor ancak, gelecekte bağzı büyük yatırımcıların hedef noktası haline gelmesi durumunda DOGGY coin kazandıracak bir proje olarak karşımıza çıkabilir.

DOGGY coin grafiğiGate.io adresinde listelenen DOGGY coin grafiği incelendiğinde piyasaya arz edildiği ilk saatlerde yaklaşık 0,084 dolar seviyelerinde işlem aldığını görüyoruz. İlk bir kaç saat içerisinde başarılı bir şekilde bu seviyeleri koruyan grafiğin, günün sonuna doğru derin bir düşüş trendine girdiği görünüyor. 5 Mayıs tarihinde listelendiğinden bu yana grafik incelendiğinde en düşük olarak 0,013 dolar seviyelerine kadar inen DOGGY gün içerisinde 0,020 dolar seviyelerinde işlem görmekte. DOGGY coin için 24 saatlik işlem hacmi ise, dolar bazında 5.74 M olarak belirlenmiş durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum