Windows 10X iptal edildi: Proje Windows 10'a aktarılacak

Microsoft, Windows 10X projesinin gerçekleşmeyeceğini resmen doğruladı. Güncel işletim sistemi Windows 10 bir süre daha karşımızda olacak.

Windows 10X iptal edildi: Proje Windows 10'a aktarılacak
Editör: Mertcan BUDAK
20 Mayıs 2021 - 12:27
Microsoft, en son piyasaya sürdüğü ve hali hazırda güncelliğini aktif tuttuğu Windows 10 için geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Firma, kendilerine yöneltilen yeni işletim sistemi Windows 10X projesi sorularını kesin bir şekilde yanıtladı. Windows Geliştrime, Servis ve Dağıtım Başkanı John Cable, yapıtğı açıklamada: "Başlangıçta planladığımız gibi 2021'de Windows 10X adlı bir ürünü piyasaya sürmek yerine, deneyimden yararlanıyor ve önemli 10X teknolojisinin Windows'un diğer bölümlerine ve şirketin ürünlerine entegrasyonunu hızlandırıyoruz." dedi.

Windows 10X'de neler olacaktı?Microsoft şirketi tarafından 2019 yılında duyurulan Windows 10X projesi, daha çok web odaklı donanımlarda Chrome OS'a rakip olması planlanarak tanıtılmıştı. Özellikle web uygulamaları ve internet tarayıcılarını desteklemesi planlanan Windows 10X, Chrome tabanlı cihazlara büyük rakip olarak çıkacaktı. Ancak pandeminin tüm gidişatı değiştirmesi sonrasında yen, stratejiler geliştiren firma, projeyi kesin bir şekilde askıya aldı.
 Windows 10X yenilikleri Windows 10'a aktarılacak

 Microsoft tarafından 2019 yılında duyurulan Windows 10X projesi, en azından 2 yıllık bir zaman dilimi içerisinde geliştirilmeye devam etti. Değişen şartlar nedeni ile bitirilen proje arkasında bir çok yenilik bırakıyor. Windows geliştiricileri, uzun süredir üzerinde çalıştıkları projenin tüm yeniliklerini hali hazırda güncel olarak kullanılan en son işletim sistemi olan Windows 10'a getiriyor. Aynı zamanda bir önceki nesil olan Windows 8'inde bu yeniliklerden nasibini alma ihtimali bulunuyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum