Windows 10 yeni güncellemesi yayınlandı: İşte, 21H1'in tüm özellikleri

Microsoft, Windows 10 için yeni güncellemesini yayınladı. Özellikle pandemi döneminde başlanan yeni uzaktan çalışma sistemine kolaylık sağlamayı hedefleyen güncelleme neleri kapsıyor? İşte, yeni 21H1 güncellemesi.

Windows 10 yeni güncellemesi yayınlandı: İşte, 21H1'in tüm özellikleri
Editör: Mertcan BUDAK
19 Mayıs 2021 - 15:54
Microsoft, güncel işletim sistemi Windows 10 için yeni bir güncelleme yayınladı. 19 Mayıs tarihinde yayınlanan yeni güncelleme düşük boyutlu olmasına rağmen kritik bazı özelliklere sahip. Özellikle güvenlik konusunda kritik yenilikler getiren güncelleme, kimlik doğrulama sisteminede hayatı kolaylaştıracak bir yenilik getirdi.

Windows 10 21H1 Mayıs güncellemesi

Windows'un yeni güncellemesinde güvenlik problemlerine karşı önemli adımlar atıldı. Windows'un kendi bünyesinde bulunan koruma programı Windows Defender, yeni güncelleme sayesinde artık sorunları daha hızlı ve stabil bir şekilde çözebilecek. Özellikle dış kaynaklardan indirilen uygulamaların tarama işlemini daha hızlı gerçekleştirecek olan Windows Defender, indirilen dosyalar arasında güvenlik tehtidi oluşturan programları daha hızlı bir şekilde tespit edebilecek.

Yeni 21H1 güncellemesi sayesinde daha optimal ve hızlı bir Windows olacak

İşletim sisteminin temel taşlarından olan, Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC) ve Windows Yönetim Araçları (WMI) sistemleri, yeni güncelleme ile optimize edildi. Bu sayede PC sistemi kullanılırken arka planda çalışan bu iki kritik hizmet sistemi daha kararlı ve optimal şekilde yürüterek işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Yeni güncelleme ile Windows'u yüz tanıma sistemi ile çalıştırabileceğizMicrosoft tarafından yayınlanan yeni güncelleme sayesinde, bilgisayarlarımızı yüz tanıma sistemi ile açabileceğiz. Hali hazırda Windows içinde bulunan 'Windows Hello' özelliği sayesinde parmak izi özelliği bulunan bilgisayarlar bu özellik ile açılabiliyordu. Yeni güncelleme sayesinde dahili veya harici bir kamera sistemine sahip olan tüm Windows bilgisayarlar biyometrik yüz tanıma özelliği sayesinde işlem yapabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum