Microsoft, Discord'u satın almak için kolları sıvadı - Discrord nedir?

Microsoft, popüler sesli mesajlaşma ve yazışma uygulaması Discord'u satın almak için temasa geçti. Microsoft Discort için tam 10 milyar dolar teklif etti.

Microsoft, Discord'u satın almak için kolları sıvadı - Discrord nedir?
Editör: Mertcan BUDAK
25 Mart 2021 - 18:39
Son zamanlarda covid - 19'la beraber evlere kapanan insanlar online olarak sosyalleşmeye başladı. Bu sosyalleşme ortamını genel olarak oyunlarda bulan insanlar bu sırada ieltişim ihtiyaçları için farklı programlara yöneliyorlar. Bu iletişim programlarının günümüzde belkide en popüleri olan, Discort başarını yakaladıktan sonra Microsoft tarafından satın alınmak istendi.
 Microsoft Discord için 10 milyar dolar ödemeye hazır


ABD basınına sızan haberlere göre Microsoft yetkilileri popüler sesli mesajlaşma uygulaması olan Discord'u satın almak için firma ile görüşmelere başladı. Aldığımız bilgilere göre ikili taraflar görüşmelere devam ederken Discord yetkilileri şirketi satma konusuna pek sıcak bakmadılar. Firma yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Discord fitmayı satmak yerine şirketi halka açma seçeneğine daha yakın olduklarını belirtti. Microsoft Discord için 10 milyar dolarlık bir yaptı.

Discord nedir?

discord


ABD merkezli şirket 2015 yılında San Fransisco'da kuruldu. Kurulduğu günden bugüne arkasına özellikle oyuncu tayfasını alan Discord, 250 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Discord özellikle oyuncuların oyun sırasında veya bekleme alanlarında birbirleriyle sesli ve yazılı iletişim kurmasını sağlayan bir uygulamadır. Discord uygulamasını kullanmak tamamen ücretsiz durumda.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum