2. el ve sıfır araçlara büyük zam geliyor! Bayramdan sonra araç fiyatları nasıl olacak?

Sahibinden 2. el veya sıfır otomobil alacaklara kötü haber! Zam kapıda. Büyük araba şirketleri zam bildirisinde bulundu.

2. el ve sıfır araçlara büyük zam geliyor! Bayramdan sonra araç fiyatları nasıl olacak?
Editör: Mertcan BUDAK
02 Mayıs 2021 - 17:12
Geçtiğimiz aylarda üretim piyasasındaki çip krizinin otomobil sektörü dahil olmak üzere teknoloji firmalarını derinden etkileyeceğini paylaşmıştık. Otomobil üreticilerininde piyasadaki çip krizine çözüm bulamamaları sebebiyle zorluklar çektiğinin ilk sinyallerini geçtiğimiz aylarda almıştık.
 Yerli galericilerden kötü haber, bayramdan sonra zam geliyor.


Ülkenin bazı bölgelerinde faaliyet gösteren yerli otomobil satıcıları, piyasadaki çip krizinin otomobil sektörüne ciddi derecede zararlar vereceğini bildirdi. Galericiler yaptıkları açıklamalarda, bayramdan sonra otomobil fiyatlarında yüzde 20 oranında bir fiyat artışına gidileceğini bildirdiler.
 Çip krizi 2. el araç fiyatlarınıda vuracak

Pandemi döneminde üretimin farklı yerlere kayması ve piyasada ham madde bulunamaması nedeni ile üretiminde ve tedariğinde zorluk çekilen yarı iletkenler (çip) sebebi ile otomobil üretimleri neredeyse durma noktasına gelmiş halde. Bu nedenle piyasadaki sıfır araçlara gelecek zammın kaçınılmaz olduğu gibi, kısa süre içerisinde bu nedenle ikinci el araçlarada büyük zam artışları gelecek.
 


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.