Windows 11 ne zaman çıkacak? Yeni Windows ile ilgili tüm detaylar

Microsoft tarafından geliştirilen ve günümüzde bilgisayar donanımlarının çok büyük bir oranında kullanılan işletim sistemi Windows'un yeni sürümü tanıtıldı. İşte, yeni Windows ile ilgili tüm detaylar.

Windows 11 ne zaman çıkacak? Yeni Windows ile ilgili tüm detaylar
Editör: Mertcan BUDAK
25 Haziran 2021 - 13:41
Windows 11'de yeni neler var?

Microsoft firmrası tarafından geliştirilen Windows 11, uzun zamandır bekleniyordu. Çıkış tarihinin yaklaşması ile birlikte hakkında sürekli yeni özelliklerin duyurulduğu yeni sürüm, özellikle iş dünyası çalışanları için bir çok yenilik getiriyor.Yeni Windows'da özellikle görsellik tarafında bir çok yenilik sunulacak. Windows sürümlerinin neredeyse tamamında görmeye alışkın olduğumuz başlat menüsü yeni Win11'de ciddi bir tasarım değişikliğine uğrayacak.  Microsoft'un kendi bünyesinde sunduğu online mağazası yeni güncellemeler ile aktif halde tutulmaya devam edecek. Ayrıca kullanışlılığı arttırmak adına yeni Widget'lar de eklenecek. Win11'e eklenecek olan yeni özelliklerin belki de en sevindiricisi, bundan sonra Android uygulamalarının Windows platformunda da kullanılabilecek olması diyebiliriz.
 Windows 11 ne zaman çıkacak?


Microsoft tarafından Windows 11 çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak yeni sürümün önümüzdeki sonbahar aylarında piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Hali hazırda Windows 10 işletim sistemine sahip bir donanım kullanıyorsanız ücretsiz bir yükseltme hakkına sahip olabileceksiniz.

Windows 11 sistem gereksinimleri neler?
  • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama: 64 GB veya daha büyük depolama cihazı
  • Grafik kartı: DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x
  • Ekran: 9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)
  • İnternet bağlantısı: Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir

YORUMLAR

  • 0 Yorum