VeBitcoin kapandı mı? Thodex'den sonra ikinci dalga mı geliyor?

Son haftalarda Türkiye'nin gündemine oturan Thodex haberlerine bir yenisi mi ekleniyor? Türkiye'de faaliyet gösteren VeBitcoin borsası web sitelerini erişime kapattı. İşte haberin detayları.

VeBitcoin kapandı mı? Thodex'den sonra ikinci dalga mı geliyor?
Editör: Mertcan BUDAK
24 Nisan 2021 - 18:21
Bildiğiniz gibi neredeyse son bir haftadır Thodex kripto borsasının yönetim ofisinin boşaltılması, Web sitesinin kapanması ve firma sahibinin 2 milyar dolar gibi uçuk bir rakam ile yurt dışına kaçtığının haberlerini her yerde görür olduk. Hal böyle olunca hali hazırda ülkemizde faaaliyet gösteren kripto borsaları aracılığı ile yatırım yapan binlerce kullanıcı kendi platformlarınıda şüphe ve endişe içerisinde takip eder oldular.

Bağzı yerli kripto borsaları piyasada oluşan güvensizlik ortamı nedeniyle kendilerini açıklama yapmak zorunda hissettiklerini dile getirdiler. Tüm bu olaylar yetmezmiş gibi endişelendiren ikinci haber ise, yerli kripto borsalarından biri olan VeBitcoin'den geldi.

VeBitcoin internet sitesini kapattı!

Günlük alım satım işlemleri için VeBitcoin sitesine giren kullanıcılar büyük bir şok yaşadılar. Web sayfasının panelinde yalnızca bir kaç satırlık bilgilendirme yazısı ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, ikinci bir Thodex olayı ile karşılaştıklarını düşünüp büyük endişe haline girdiler.

VeBitcoin'in web sitesinde verdiği bilgilere göre, son zamanlarda yaşanan Thodex dolandırıcılık iddiaları ve devlet tarafından gelen baskılar sonucunda zor duruma giren kripto para borsası, VeBitcoin tarafında ciddi bir yığılmaya neden olmuş. Bu ciddi talebi karşılayamayan firma geçici olarak faaliyetlerini ve web sitesine olan erişimi durdurduğunu dile getirdi. Finansal açıdan ciddi bir çıkmaza girdiklerini bildiren şirket, yakın zamanda kullanıcılarına bilgilendirmeler sağlayacağını dile getirdi. Web sitesinden yapılan açıklama sonrasında VeBitcoin'in kurucusunun evi halk tarafından basıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri firma kurucusunu göz altına aldı.
 

 İşte VeBitcoin açıklaması:

Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.

Yerli kripto para borsası kullanıcıları endişeli!


Özellikle ülkemizde insanların yatırımlarını üretime, bilgiye, teknoloji ve yeniliklere değilde yastık altlarına, bankalara, döviz ve altınlara yatırma sevdası gelişim ve değişim yönünde her geçen yıl kötüye gitmemize neden oluyor. Hali hazırda batmakta olan bir ekonomik düzene sahip olan ülke vatandaşları her dönem kolay yoldan para kazanma hırsı içinde yaşamlarını sürdürüyorlar. Halkın üretmeden ve emek vermeden kolay yoldan para kazanma isteklerini kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak isteyen fırsatçılar, belirli dönemlerde kurdukları saadet zincirleri veya farklı yöntemlerle ciddi vurunlar yapıyorlar.
 Ülemizin kripto para piyasasında dünya sıralamasında başlarda olması halkımızın üretim ve teknolojiye yatırım yapmadan kolay yoldan zengin olma isteklerinin bir yansımasıdır. Hal böyle olunca fırsatları kollayan bağzı kişiler bu kripto para borsalarını kendi tekellerine alıp belirli dönemlerde bu tarz vurgunlar yapma ihtimallerini arttırıyorlar. Özellikle ekonomiyi yöneten insanların ve devletlerin geleceğin temellerinden biri olan kripto para dünyasına yaptığı baskıların elini güçlendiren bu tarz olaylar yeni yatırımcıları ve hali hazırda yatırımları olan insanları piyasadan son derece uzaklaştırıyor ve endişelendiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum