SHIB Metaverse yatırımcıları dikkat! Dogecoin kurucusu sahte dediği arsa satışları için dolandırıcılık uyarısı yaptı...

SHIB Metaverse arsa satışlarına girişirken, Dogecoin kurucusu Markus çok konuşulacak dolandırıcılık ve sahte uyarısı yaparak dikkatleri bir anda üzerine çekti. Peki Shiba Inu Metaverse sahte mi?

SHIB Metaverse yatırımcıları dikkat! Dogecoin kurucusu sahte dediği arsa satışları için dolandırıcılık uyarısı yaptı...
Editör: Mertcan BUDAK
01 Nisan 2022 - 00:10 - Güncelleme: 07 Nisan 2022 - 23:37
Shiba Inu (SHIB) meme token için Metaverse duyurusu yapılalı 24 saat geçmeden yatırımcılar arsa satın almak, yatırım yapmak için bütçe oluşturuyor. SHIB topluluğu için önemli gelişmeler arasında yer alan Metaverse girişimi resmi olarak dün gece bu saatlerde duyurulmuştu. Bugün ise Dogecoin kurucusu tarafından ciddi uyarılar yapıldı.

SHIB Metaverse arsa satışı ile 3 Milyondan fazla topluluk üyesine yeni girişimi üzerinden arsa satışı için düğmeye bastı. Shiba Metaverse resmi olarak dün yapılan topluluk paylaşımı ile duyuruldu. Henüz SHIB USDT tarafında sert yükselişler yaşanmadı. Kısa süreli yükseliş yaşanan Shiba Inu tarafında bugün renk kırmızıya döndü. SHIB Metaverse etkisi sanıldığından düşük kaldı.

DOGE KURUCUSU SAHTE UYARISI YAPTI

Yaşanan önemli gelişmenin peşinden Dogecoin kurucusu Billy Markus twitter hesabından önemli bazı paylaşımlarda bulundu. Shiba Inu ile rekabeti herkes tarafından bilinen DOGE kurucusu Markus resmen dolandırıcılık ve sahte uyarısı yaptı. Markus, SHIB Metaverse üzerinden satılacak arsalar tamamen sahte ve ortada gelişmiş bir metaverse projesi de bulunmuyor. SHIB Metaverse arsa satışları üzerinden projede arsa sahiplerinin pasif gelir elde edeceği, Ethereum (ETH) ile arsa satışı yapılacağının altını çizen ünlü DOGE kurucusu Markus, "Menkul Kıymet düzenleyicilerinin bu maddeye itiraz edecek. Bu nedenle projenin yasal bir çerçeve altında işlem görmesi mümkün olmayabilir." ifadelerini kullandı.