Litecoin fiyat, teknik analiz ve yorumlar hangi seviyeleri işaret ediyor?

Kripto para piyasalarında uzun süredir bir kanal içerisinde ilerleyişini sürdüren Litecoin teknik analizi ve yorumları merak ediliyor.

Litecoin fiyat, teknik analiz ve yorumlar hangi seviyeleri işaret ediyor?
Editör: Burak TOKA
10 Mayıs 2023 - 12:40 - Güncelleme: 10 Mayıs 2023 - 12:56
Kripto para piyasalarında kayıplar ve geri çekilmeler deva ediyor. Peki  Litecoin fiyatı ne durumda? Litecoin  teknik analizi ve yorumu haberimizde. 

2022 yılının Temmuz ayından bu yana yükselen bir kanal oluşturan ve bu kanal içerisindeki hareketini yaklaşık 10 aydır sürdüren Litecoin, piyasadaki dalgalanmalara karşı son dönemde tampon görevi gören kripto paralardan birisi oldu ve yatırımcılarını korumayı başardı. Spekülatif dalgalanmalardan rakiplerine kıyasla daha az etkilenen Litecoin, kripto para piyasasının görece yatay-negatif seyrettiği 2022 yılı ikinci yarısında dahi yükselen trend oluşturmayı başardı. 

Son dönemde ise kanalın üst bandından ret alarak 80$ seviyelerine denk gelen kanalın alt bandına kadar düzeltme gerçeklemiş. Bu seviye aynı zamanda 200 günlük hareketli ortalamaya denk geliyor. Kanalın alt bandına ve aynı zamanda 200 günlük hareketli ortalamaya tutunması halinde Litecoin için hedef seviyeler sırasıyla 92$ ve 100$ olarak karşımıza çıkıyor. Kanalın dışına çıkılması durumunda ise fibonacci 0,5’e denk gelen 73$ seviyesi Litecoin’i karşılayabilir.

Kripto para piyasalarında yaşanan son gelişmeler...

Bitcoin (BTC) fiyatı ve teknik analizini merak edenler bu haberi okuyabilir.