LG akıllı telefon üretimini durdurdu! Bir devrin daha sonuna gelindi

Geçtiğimiz aylarda akıllı telefon üretimini resmen durduracağını açıklayan LG, resmi olarak akıllı telefon üretimini sonlandırdı.

LG akıllı telefon üretimini durdurdu! Bir devrin daha sonuna gelindi
Editör: Mertcan BUDAK
01 Haziran 2021 - 21:23
LG, geçtiğimiz aylarda akıllı telefon sektöründen tamamen çekileceğini duyurmuştu. Güney Kore merkezli firma, son dönemlerde özellikle Çin'li akıllı telefon üreticilerinin piyasayı büyük söz sahibi olmasının ardından ciddi derecede zarara uğradıklarını açıklamıştı.

Telefon fabrikası bundan sonra beyaz eşya üretecekLG'nin Vietnam'da bulunan fabrikası, bu güne kadar akıllı telefonların üretimi için kullanılıyordu. Firma'nın telefon sektöründen çekilmesinin ardınan boş kalan fabrikada bundan sonra beyaz eşya üretimi yapılacağı duyuruldu.
 LG, akıllı telefon sektöründen milyarlarca dolar zarar etti


Özellikle Çin'in teknoloji devi firmalarının son yıllarda piyasanın büyük bir payını elinde bulundurması LG için işleri kötüye koymaya yetmişti. LG paylaştığı bilgilere göre son 6 yılda telefon sektöründen 4.5 milyar dolarlık zarar ettiğini açıkladı.

LG'nin güncelleme almaya devam edecek akıllı telefon modelleriFirmanın yaptığı açıklamaya göre, 2019 yılından sonra üretilen LG modelleri önümüzdeki 3 yıl daha Android güncelleme desteği almaya devam edecek. İşte, güncelleme almaya devam edecek LG modellerinin listesi.

LG G8 ThinQ
LG G8x ThinQ
LG G8s ThinQ
LG V50 ThinQ
LG V60 ThinQ
LG Velvet
LG Wing


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.