Samsung Galaxy S8+ ve S8 cihazları tarih oluyor! Binlerce kullanıcıya kötü haber

Mobil cihaz sektöründe eskiye oranla popülerliği ve fiyat performans avantajı yerlerde olan Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus cihazlarının fişini çekiyor. Bir zamanların efsane modelleri artık güncelleme almayacak.

Samsung Galaxy S8+ ve S8 cihazları tarih oluyor! Binlerce kullanıcıya kötü haber
Editör: Mertcan BUDAK
04 Mayıs 2021 - 13:43
Son dönemlerde özellikle Çin'li şirketlerin mobil cihaz sektörünün kontrolünü ele geçirmesinin ardından popülerliği gittikçe düşen Samsung, binlerce kullanıcıyı üzecek yeni bir karar aldı. Mobil cihaz sektöründe hız kesmeden ilerleyen firma, yeni cihazlarına güncellemeler hazırlarken bazı eski cihazlarının fişini çekti.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus bundan sonra güncelleme almayacakSamsung'un yeni aldığı karara göre Galaxy S8 ailesi bundan sonra güncelleme almayacak. Samsung, S8'den önce S7 ailesinin 2020 yılında güncelleme desteğini kesmişti. Aradan henüz bir yıl geçmesinin ardından Samsung'un bir diğer amiral amiral gemisinin fişini çekmesi bir çok kullanıcı tarafından büyük tepki çekti. Öyle ki, henzü 4 yıl önce üretilmiş ve ciddi fiyatlardan satışa sunulmuş bir cihazın bu kadar kısa sürede rafa kaldırılmak istenmesi, kullanıcılar tarafından olumsuz eleştirilere neden oluyor.

Samsung S8 ailesinin fişini çekeceğinin sinyallerini Nisan aylarında vermişti. Öyle ki, cihaza en son güncelleme Nisan 2021 tarihinde gelmişti. Ancak bu güncelleme yalnızca basit bir kaç güvenlik ve hata düzeltmelerini içeriyordu.