Epic Games ücretsiz oyun kampanyaları için ne kadar ödedi? İşte, tüm liste

Epic Games'in Apple şirketi ile olan dava süreci dolayısıyla bazı bilgileri ortaya çıktı. Uzun zamandır oyuncu kitlelerini elde tutmak adına ücretsiz oyun dağıtan firma bu kampanyalar için oyun üreticilerine ne kadar ödüyor?

Epic Games ücretsiz oyun kampanyaları için ne kadar ödedi? İşte, tüm liste
Editör: Mertcan BUDAK
04 Mayıs 2021 - 13:21 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 16:43
Epic Games, oyun platformları arasında en güçlü rakibi olan Steam'i ekarte etmek adına uzun yıllardır sıkı bir strateji izliyor. Epic Games, yeni oyuncu kitlelerini bünyesinde toplamak adına 2018 yılından beri her hafta bir kaç adet ücretsiz oyun hediye ediyor. Ayrıca bu oyunlara erişmek için herhangi bir abonelik şartı koşmuyor. Ücretsiz olarak verilen oyunları bir kez Epic kütüphanesine eklemeniz halinde sonsuza kadar ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz. Epic Games bu kampanyalar dahilinde kimi zaman bağımsız yapımcılar tarafından geliştirilmiş küçük boyutlu oyunları, kimi zaman ise Grant Theft Auto 5 gibi ciddi bütçeli ve popüler oyunları hediye ediyor. Hal böyle olunca bir çok oyuncu Epic Games'in bu politikasından dolayı yapımcılara ne kadar ödeme yaptığını merak ediyor.

Epic Games'in Apple ile aralarında olan dava süreci sırasında bazı şirket bilgileri ifşa oldu. Hal böyle olunca tüm oyuncular gözlerini Epic Games'in popülerliğini kazanmasında yardımcı olan bedava oyun stratejisine çevirmiş oldu. Peki, Epic Games'in bedava oyun stratejisi firmaya neler kazandırdı?

İşte Epic Games'in oyun yapımcılarına yaptığı ödemelerin listesiDava süreci sırasında ele geçirilen bu belgede, Epic Games'in kullanıcılara verdiği ücretsiz oyunların listesi ve yapımcılara yaptığı ödemeler bulunuyor. Bu bağlamda Epic Games, oyun yapımcılarına toplamda 11 Milyon dolar ödeme yapmış. Bu ciddi yatırımın Epic Games platformuna 5 Milyon yeni kullanıcı getirisi olmuş.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum