İnsatgram canlı yayınlarından para dağıtacak! İşte yapılması gerekenler

İnstagram'da yeni yayınlacak özellik ile birlikte canlı yayın sırasında izleyiciler yayıncılara destek olabilecek. Peki, İnstagramdan para kazanmak için ne yapılması gerek?

İnsatgram canlı yayınlarından para dağıtacak! İşte yapılması gerekenler
Editör: Mertcan BUDAK
04 Mayıs 2021 - 00:23
İnstagram tarafından verilen müjdeli habere göre, tıpkı TikTok'taki gibi yayıncılar canlı yayın sırasında para kazanabilecek. Yayıncıları izleyen kullanıcılar yayın sırasında ücretleri 8,99 TL ile 46,99 TL arasında değişen rozetleri satın alıp yayını açan kişilere destek olabilecekler.
 Her yayın açan kullanıcı bu gelir kapısından yararlanabilecek mi? sorusu gündeme geldi. Bildiğiniz gibi İnsagram platformunda bazı özelliklere erişebilmek için hesabımızın 10 bin takipçi ve üstü olması gerekiyor. Örneğin, bazı fenomenlerin sıkça kullandığı yukarı kaydırmalı story özelliğine erişebilmek için kullanıcıların hesaplarını 10 bin takipçi veya üstüne taşımaları gerekiyor.

 İnstagramın kullanıclarına sunacağı bu yeni özellik için takipçi şartı koşup koşmadığını ileriki günlerde göreceğiz. TikTok'tan sonra bu tarz bir özelliğin İnstagram platformuna gelmesi bir çok İnsatgram kullanıcısı için müjdeli bir haber olarak karşılandı. Öyle ki, yayın başına ortalama 50 kişinin bile en düşük detsek rozetini satın alıp yayını açan kişiye destek vermesi çok ciddi gelirlere kapı açabilir.

İnstagram yayınlarından gelir elde etmek için ne yapmak gerekir?

İnstagram üzerinden yaptığınız canlı yayınlardan tıpkı Twitch yada TikTok platformlarındaki gibi ciddi gelir elde edebileceğiz. Bu gelir kapısına ulaşmak için ilk etapta yapmanız gerekenler tabi ki İnstagram profilinize gerekli ücret transferleri için banka bilgilerinizi onaylamanız gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum