TikTok'un en çok kazanan isimleri açıklandı! TikTok'tan nasıl para kazanılır?

Günümüzde kullanıcı sayısı milyonlara ulaşan TikTok uygulamasının bazı kullanıcılarına ne kadar kazandırdığı açıklandı. İşte, 2020 yılınca TikTok platformunda en çok para kazanan içerik üreticikleri.

TikTok'un en çok kazanan isimleri açıklandı! TikTok'tan nasıl para kazanılır?
Editör: Mertcan BUDAK
07 Nisan 2021 - 20:30
ByteDance adlı geliştirici fimra tarafından pazara sunulan TikTok uygulaması, her ne kadar olumsuz eleştirilerede maruz kalsa her geçen gün kullanıcı kitlesini arttırmaya devam ediyor. Öyle ki günümüzde milyonları aşan günlük ziyaretçi sayısı ile sosyal medya platformları arasında yerini sağlama almış bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Kullanıcıların hesapları üzerinden çektikleri videoları paylaşam mantığına dayanan uygulamada bir çok farklı kullanıcının yaratıcı ve ilginç içerikleriyle dolmuş durumda.

Uyuglanamın bu denli popüler olması farklı markalardan milyonlarca liralık reklam bütçleri almasına sebep oluyor. Popülerlik kazanan kullanıcıların markalardan alınan reklamları videolarına entegre etmesi sonucu ciddi paralar kaznması uzun zamandır insanların gündemindeydi. Rave Rewiews adlı araştırma şirketinin yaptığı çalışmaya göre 2020 yılında TikTok uygulamasından en çok para kazanan içerik üreticileri belirlendi. İşte TikTok uygulamasında 2020 yılı içerisinde en çok kazanan içerik üreticileri.

Michael LeListenin başında yer alan Michael Le, listedeki diğer kullanıcılara göre biraz daha az takipçi sayısına sahip. Ancak ortalama 90'a yakın reklam alarak 2020 yılında tam 20,4 milyar dolarlık bir gelir elde etmiş durumda.

Charli D’AmelioTikTok platformunda özellikle yurt dışında en çok adından söz ettiren içerik üreticilerinden biri olan Charli D’Amelio, 2020 yılı içerisinde aldığı 34 adet reklam ile 18,2 milyon dolarlık bir gelir elde etmiş durumda.

Addison RaePlatformun gözde kadın kullanıcılarından bir diğeri olan Addison Rae 2020 yılında TikTok reklam gelirlerinden 14,7 milyon dolarlık bir gelir elde etmiş. Ayrıca Addison Rae, 79,3 milyon gibi ciddi bir takipçi kitlesine sahip.

Joe AlbaneseListenin ilerlemesiyle takipçi sayıları ve gelirleri düşmeye başlıyor. Listemizde yer edinen Joe Albanese, 8,7 milyon dolar ile TikTok'un en çok kazananları arasında yerini buldu. Ayrıca Joe Albanese 29,4 milyon aboneye sahip.

Avani GreggJoe Albanese göre biraz daha fazla takipçi sayısına sahip olan Avani Gregg, 2020 yılında tam 6,7 milyon dolarlık bir gelir elde etti. 32,5 milyon takipçisi ile TikTok gündeminde popülerliğini korumaya devam ediyor.

Kira KosarinTikTok reklam gelirlerinden 6,6 milyon dolarlık bir gelir elde eden Kira Kosarin, 25,6 milyonluk bir takipçi kitlesine hitap ediyor.

Dixie D’AmelioListede kendisinden daha az takipçi sayısına sahip olan içerik üreticilerine nazaran daha az gelir elde eden Dixie D’Amelio 50,7 milyon takipçi sayısı ile 6,5 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

Q ParkTikTok'ta komik ve eğlenceli içerikler çekerek popülerliğini arttıran Q Park, 2020 yılında 5,2 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

Spencer XListemizin son sırasında yer alan Spencer X 52 milyonluk ciddi bir takipçi kitlesine sahip olmasına rağmen 3,5 milyon dolar gelir ile listedeki en az kazanan içerik üreticisi oldu.