Ethereum (ETH) 5 Haziran fiyat ve teknik analizi

Ethereum fiyatı yeni ayın ilk haftasına nasıl başladı. 5 Haziran 2023 Ethereum (ETH) fiyatı ve teknik analizi merakla takip ediliyor.

Ethereum (ETH) 5 Haziran fiyat ve teknik analizi
Editör: Burak TOKA
05 Haziran 2023 - 11:48 - Güncelleme: 05 Haziran 2023 - 12:05
Yeni ay Haziran'a kripto para piyasaları yatırımcısına kaybettirerek başladı. Bitcoin ile başlayan gerileyiş hafta sonu kısıtlı yükselişle devam etmişti. Bugün yeniden gerilemeye giren kripto paralarda son durum yakından takip ediliyor.

Ethereum her ne kadar bir haftadır yatay negatif hareketlilik gösterse de Bitcoin karşısında mayıs başından beri bir yükseliş trendinde hareketlilik gösteriyor. Aynı zamanda 50 günlük hareketli ortalama seviyenin üzerinde olması pozitif gözüküyor.

Yeni güne 1.870$ seviyelerinde başlayan Ethereum için olumlu senaryoda ilk olarak 1.885$ ardından da 1.913$ seviyeleri aşılması gereken önemli direnç seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyelerin kırılması ve kalıcılık sağlaması halinle, yükselen kanalın orta bandı olan 1.930$ seviyelerine kadar bir yükseliş gözlemlenebilir.

Olası aşağı yönlü hareketliliğin devamında ise 1.860$ ilk destek seviyesi olurken ardından 50 günlük hareketli ortalama olan 1.853$ seviyesi bir sonraki destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyelerin kırılması halinde 1.840$ seviyelerine kadar bir geri çekilme gözlemlenebilir.
 

Kripto paralar haftaya nasıl başladı? Bitcoin ve Ethereum son fiyatlar...

Bitcoin (BTC) 5 Haziran teknik analizi hangi seviyeleri işaret ediyor?