En iyi akıllı telefon belirlendi

Araştırma şirketi Consumer Reports, düzenli olarak her yıl yaptığı yılın en iyi akıllı telefonu belirlemesini bu yıl yine gerçekleştirdi. İşte, 2021 yılı en iyi akıllı telefon modeli.

En iyi akıllı telefon belirlendi
Editör: Mertcan BUDAK
28 Mart 2021 - 19:11
Amerika Bileşik Devletleri merkezli olan Consumer Reports köklü bir bağımsız tüketici araştırma merkezi konumunda. Consumer Reports, her yıl olduğu gibi 2021 yılı içerisinde en iyi akıllı telefon modelini seçti. Araştırma şirketi Consumer Reports geçen yıl en iyi akıllı telefon modeli olarak Samsung'un Galaxy Note 20 Ultra modelini belirlemişti.
 Araştırma şirketinin yıllık verileri göz önünde bulundurarak yaptığı kapsamlı araştırmalar sonucunda 2021 yılı en iyi akıllı telefonu olarak Apple'ın iPhone 12 Pro Max modelini belirledi.


iphone

Aplle tarafından üretilen iPhone 12 Pro Max modeli yaklaşık 30 milyon adet gibi yüksek bir satış rakamıyla mobil telefon sektörüne damga vurmuştu. Apple'ın yeni politikasıyla beraber kutu içerisinden şarj adaptörü ve kulaklık çıkmaması ilk etapta kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanmıştı. Hatta öyle ki ilk haftalarda telefon satışları ciddi şekilde azalmıştı. Ancak Apple'ın kesin kararı ve geri adım atmaması kullanıcıları yıldırıp tekrar telefon satışlarını yükseltmişti.

Apple'ın ürettiği A14 Bionic işlemci ile gücünü alan iPhone 12 Pro Max 6 GB ram kapasitesiyle gelmişti. Arka kamerada LİDAR teknolojisi ile birlikte 12 MP geniş açılı OIS (f/1.6) – 12 MP telefoto (f/2.2) – 12 MP ultra geniş açılı (f/2.4) lens kullanan Apple kamera açısında geçmiş modellere göre başarılı bir geliştirmeye adım atmış durumda. Ayrıca 20W hızlı şarj desteği ve kablosuz şarj özelliği kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı.


Global'de yaşanan üretim krizi ile birlikte yakın geleceğimizin bile nasıl olacağını kestiremediğimiz şu günlerde, özellikle mobil cihaz üreticileri ayakta kalma çabası içerisindeler. Yeni yıla girerken bizi hangi teknolojiler karşılayacak ve araştırma şirketinin yeni verileri hangi markanın cihazı üzerinde olacak merak konusu.