DOGE coin yolun sonuna geldi! Elon Musk istenileni veremedi - 9 Mayıs DOGE analizi

Doge coin 9 Mayıs gününe %40 zararla başladı. Grafiği neredeyse yere çakılan DOGE, özellikle ülkemizdeki kullanıcıları bir hayli zarara uğrattı. Peki, DOGE coin yeniden yükselecek mi? DOGE coin geleceği ne olacak? İşte, DOGE coin günlük analizleri.

DOGE coin yolun sonuna geldi! Elon Musk istenileni veremedi - 9 Mayıs DOGE analizi
Editör: Mertcan BUDAK
09 Mayıs 2021 - 15:08 - Güncelleme: 09 Mayıs 2021 - 15:17
Elon Musk'ın sosyal medyada yürüttüğü çeşitli manipülasyon yöntemleri ile kısa sürede 0,06 dolar seviyelerinden fırlayıp 0,70 dolar rekorlarına ulaşan DOGE coin, hedefi olan 1 dolara ulaşamadan büyük değer kaybı yaşadı.

DOGE coin neden bukadar çabuk patladı?

Kripto para piyasasında az çok zaman geçirip iyi kötü tecrübe edinmiş herkesin kendince bir teknikği gelişmiştir. Örneğin, kimi yatırımcı bir coine yatırım yapmadan önce ilk etapta uzun yada kısa hangi vadede işlem açmak istediğine bakar, daha sonra kendi birikimleri ile veya işin uzmanları tarafından yorumlanmış grafik şemalarına bakarak ileri yönlü tahminler ile istikrarlı ve kararlı bir şekilde yatırımını yapar veya başka bir örnekteki yatırımcı, herhangi bir coin'e yatırım yapmadan önce o coinin arkasındaki firmayı, yatırım amaçlarını, iş ortaklarını, kuruluş amacını, kullandığı altyapıyı ve ileriye dönük projelerini inceler ve olumlu ışık yakan sisteme dahil olur. Bu durumda yatırımcıların zararları minimuma inerek genelde hedeflerini tutturarak istedikleri vadede istedikleri kârlara ulaşırlar.

Ancak özellikle ülkemizdeki insanların birçoğu, okuma, öğrenme ve araştırma konularından habersiz bir şekilde her daim hedeflerine kısa yoldan ulaşmayı gözetmişlerdir. Keza durum kripto para piyasası olunca değişen birşey gözlemlenmiyor. Hal böyle olunca DOGE gibi doğru ve güvenilir herhangi bir proje veya amacı olmayan yalnızca geleceği manipülasyona dayalı olan projelere ülkemizdeki bilinçsiz insanlar kısa yoldan para kazanmak hırsı ile yoğun ilgi gösteriyorlar. Hal böyle olunca piyasaya yapılan manipülasyon hareketleri başarılı olamayınca yere çakılan DOGE, ülkemizdeki kullanıcıları büyük zararlara uğratmış durumda.

Elon Musk katıldığı TV show'unda neden çuvalladı?Yatırımcılar bir süredir büyük heyecanla kendini DogeFather olarak nitelendiren Elon Musk'ın NBC'de yayınlanan Saturday Night Live programına konuk olmasını bekliyorlardı. Program sırasında yapacağı açıklamalardan sonra Doge coin'in yeni hedefinin 1 dolar seviyelerine çıkacağı öngörülüyordu.

Programın ilk dakikalarında DOGE için işler iyiye gidiyordu. Ancak Elon Musk'ın Doge ile ilgili el ile tutulur herhangi bir açıklamada bulunmaması Doge'nin program sırasında çakılmasına neden oldu. Elon Musk, programda Doge için yalnızca, "Dogecoin, geleceğin para birimi. Dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç" sözlerini kullandı. Bu durumda program sırasında yaşanan düşüş bu güne de yansıyarak DOGE'nin neredeyse fişini çekmiş konuma geldi.

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!!!

Shiba Inu (SHIB) coin nedir? nereden alınır? Elon Musk'ın yeni gözdesi!

XVS coin yukarı tırmanıyor! XVS coin 8 Mayıs analizi - XVS coin yorum


DOGE coin 9 Mayıs grafiğiDoge coin 9 Mayıs tarihine, 0,67 dolar seviyesi ile başlangıç yaptı. Sabah saat 06:00 sularında beklenen buhran gerçekleşti ve DOGE coin ilk çakılmasını yaşayarak 0,54 dolar seviyelerine geriledi. Daha sonraki bir saatlik zaman dilimi içerisinde oluşan alımlar dolayısı ile yönünü ufak bir biçimde yukarı taşıyan DOGE daha fazla dayanamayarak çok istikrarlı bir düşüşe geçti. Yazımının derlendiği bu saatlerde DOGE coin 0,41 dolar seviyelerine kadar düşmüş durumda.

Doge coin 9 Mayıs tarihinde en yüksek 0,73 en düşük ise, 0,41 dolar seviyelerine ulaşmıştır. Günlük işlem hacmi ise dolar bazında 12,627,234,642 olarak belirlenmiştir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • NK
    2 yıl önce
    Proje falan hikaye. Btc ne yapıyorsa diğerleri de onu yapıyor. Popülerlik önemli şu an için. Doge çakıldı da aynı saatte chliz, ripple, holo vs ne oldu sanki. Blockchain ile kripto para ayrı şeyler. Blockchain proje kripto para manipilosyondur.