Clubhosue'ın 1.3 milyon kullanısının verileri çalındı!

Son zamanlarda yaşanan sanal korsanlık olaylarına bir yenisi daha eklendi. Korsanların bu seferki hedefi son zamanlarda kullanıcı kitlesini çok ciddi şekilde büyüten Clubhouse oldu.

Clubhosue'ın 1.3 milyon kullanısının verileri çalındı!
Editör: Mertcan BUDAK
11 Nisan 2021 - 19:29 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 19:34
Son günlerde veri hırsızlığı sanal ortamda artış göstermeye devam ediyor. En son haberimizde paylaştığımız 500 milyon kullanıcının bilgileri çalındı! Linkedin kullanıcıları tehlikede! haberinde bildiğiniz gibi sanal korsanlar, Linkedin'de bulunan 500 milyon gibi ciddi bir miktarda kullanıcının verilerini çalmışlardı. Bu tarz bir olay gelecekte tüm kullanıcıların özel hayat ve banka bilgileri gibi kritik verilerine ulaşmada hackerlere ön ayak olabilecek. Bu durumun yaşanmaması için Linkedin yöneticileri kullanıcılarından çok hızlı bir şekilde parola bilgilerini değiştirmelerini önermişti.
 Hackerlerin bu seferki hedefi Clubhouse oldu


Özellikle pandemi ile birlikte evlere kapanan insanları farklı bir yöntemle sosyalleşmeye sevk eden Clubhouse farklı iletişim tekniklerini sunmasıyla beraber kısa süre içerisinde çok fazla kullanıcıya ulaşmıştı. Clubhouse için endişelendirici haber Cyber News adlı haber platformundan geldi. Yapılan habere göre bilgisayar korsanları 1.3 milyon Clubhouse kullanıcısının kişisel verilerini çaldı. Çalınan kişisel verileri Hackerlerin oluşturduğu bir forum sitesinde yayınlayan korsanlar 1.3 milyon kullanıcı için büyük bir tehlike oluşturdu. Günümüzde hemen hemen her kullanıcının banka hesapları dahil aynı şifreleri kullanması gelecekte bu çalınan verilerin sanal korsanların işini oldukça kolaylaştıracaktır. Korsanların bu hamle ile kendilerine data oluşturması ve bunu diğer korsanlar ile paylaşması ileri tarihlerde çoğu kullanıcının canını yakacak gibi.
 Henüz Clubhouse yöneticilerinden resmi bir açıklama alamayan kullanıcılar. Mağduriyetlerini sosyal medya paltformları ve forumlarda dile getiriyorlar. Bu güvenlik açığı sebebi ile Clubhouse herhangi bir yargılama ile karşı karşıya kalacak mı? belli değil. Ancak son zamanlarda sanal korsanların verilerini çaldığı kullanıcıların sayısı neredeyse milyarları bulduğu için internet kullanıcıları bu durumdan şikayet ve endişelerini duyurmaya başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum