Clubhouse resmen duyurdu! Para kazanmak ister misiniz?

Clubhouse uygulaması üzerinden para kazanmak gerçek olacak. Peki Clubhouse uygulamasından nasıl para kazanılır? Türkiye'de yayıncılar Clubhouse üzerinden para kazanabilirlermi?

Clubhouse resmen duyurdu! Para kazanmak ister misiniz?
Editör: Hakan AMAN
06 Nisan 2021 - 17:06 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 17:08
Dünya genelinde popüler sosyal medya uygulamaları arasında farklı bir stille bir anda ünlü olan Clubhouse para kazanma dönemini aktif ediyor. Şu an test aşamasında bazı yayıncılar ile aşama aşama ilerleniyor. Peki Clubhouse üzerinden nasıl para kazanılır?

Sosyal medya hesaplarından para kazanmak isteyenler için yeni bir kapı daha aralanmak üzere. Dünya genelinde bir anda milyonların gözdesi olan ve sesli sosyal medya olarak tanınan Clubhouse yeni bir özelliği resmen duyurdu. Clubhouse üzerinden yayın yapan kullanıcılar yakın zamanda para kazanmaya başlayabilecekler. Bir anda ilgi odağı haline gelen Clubhouse uygulaması sayesinde kanallarda yayın yapanlar resmen para kazanabilecek. Peki nasıl olacak bu para kazanma hadisesi?

Clubhouse para kazanma özelliği nedir, nasıl kullanılır?

Dünya devi proadcast uygulaması olan, sesli olarak anlık konuşmalar, söyleşiler gerçekleştirilen ve pek çok konuda geyik muhabbetinişn çevrildiği Clubhouse uygulaması sayesinde para kazanmak mümkün olacak. Merak edilen önemli konu ise nasıl para kazanılacak? Henüz net bir açıklama olmasa da Clubhouse, bazı test girişimleri sürdürmeye başlamış bile. Clubhouse bazı yayıncıları üzerinden testlerini gerçekleştirdiği para kazanma uygulaması sayesinde, yayın yapanlara tüm gelirler verileceği kaydedildi. Bu olumlu gelişme üzerine yayın yapanlar daha fazla yaratıcı olmak, daha fazla kitleye hitap edebilmek adına türlü türlü başlıklarla kullanıcı çekmeye başladılar bile. 

Şirket, online ödeme platformu Stripe ile anlaşma üzerinde çalışıyor.

Clubhouse bu anlaşmayla yayıncılara ödeme yapılmasının önünü açacak. Yaşanan bu son dakika gelişmesi sayesinde Türkiye genelinde milyonlarca Clubhouse kullanıcısı, yayıncısı için para kazanma fırsatı doğmuş olacak. Sosyal medya üzerinden para kazanmaya alışık olan önemli bir kitle bulunuyor. Clubhouse 'da yer alan ve yakından takip edenler için yeni gelir kapısı hazırlanmaya devam ediyor.

Davetle üye olunabilen Clubhouse, yayıncılara karın tamamını vermeyi planlıyor. Ödemeler Stripe altyapısıyla direkt olarak Clubhouse üzerinden yapılacak.


Halen sadece iOS üzerinden indirilerek kullanılabilen ve Türkiye'de hatırı sayılır bir kitle tarafından kullanılmaya devam eden Clubhouse uygulamasını seven olduğu kadar sevmeyen milyonların olduğu biliniyor. Clubhouse Android uygulaması için çalışmalar devam ederken, para kazanma özelliği sayesinde yayıncılar burada harcadıkları vakti neredeyse tamamını paraya çevirmiş olacaklar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum