BioNTech aşıları Türkiye'ye ulaştı! Son dakika: Aşılar ne zaman yapılacak?

Almanyada faaliyet gösteren BioNTceh firmasının Covid-19 hastalığına karşı geliştirdiği aşının ilk partisi sonunda Türkiye'ye ulaştı.

BioNTech aşıları Türkiye'ye ulaştı! Son dakika: Aşılar ne zaman yapılacak?
Editör: Mertcan BUDAK
26 Mayıs 2021 - 19:07
Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı kısa süre önce Alman BioNTech firması ile gerekli anlaşmaların yapıldığı müjdesini vermişti. Bakanlığın yeni stratejisi doğrultusunda vatandaşların büyük bir kısmının ilk doz aşı sistemine dahil olacağının bilgisini veren Sağlık Bakanı, bugün BioNTech aşılarının ilk partisinin Türkiye'ye ulaştığını bildirdi.
 

Bakanlık tarafından verilen bilgilere göre Türkiye Alman sağlık firması BioNTech ile 120 milyon doz aşı için anlaşma yapmıştı. Anlaşma doğrultusunda 120 milyon adet aşının ilk partisi gün içinde yurda giriş yaptı. 26 Mayıs - 15 Haziran tarihleri arasında toplamda 14 milyon aşının ülkeye gireceği haberi daha önce Bakanlık tarafından verilmişti. Sağlık Bakanlığının verdiği yeni bilgilere göre, Haziran ayı sonuna kadar ülkeye 30 milyon doz aşının daha geleceği bilgisi verildi.
 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından henüz yurda gelen aşılar ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Yakın zamanda toplanması beklenen bilim kurulu tarafından, aşılama çalışmaları ve Haziran ayı sonrası geçilecek yeni sistemler ile ilgili bilgiler verilmesi bekleniyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum