Anonymous Elon Musk'ı tehdit etti! Kripto manipülasyonları Musk'ı zorduruma sokacak

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, kripto para piyasını olumsuz şekilde manipüle ettiği gerekçesiyle SpaceX şirketi CEO'su Elon Musk'ı tehdit etti. İşte, haberin detayları.

Anonymous Elon Musk'ı tehdit etti! Kripto manipülasyonları Musk'ı zorduruma sokacak
Editör: Mertcan BUDAK
06 Haziran 2021 - 16:17
Uzun yıllardır kimliklerini başarı ile gizleyen ve hemen hemen her yerde faaliyet gösteren Anonymous hacker grubu, son zamanlarda kripto para piyasasını olumsuzuz yönde etkileyen Elon Musk'a tehditler yağdırdı.

Anonymous Elon Musk'ı neden tehdit etti?

Son zamanlarda özellikle Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında tutunmaya çalışan bir çok coin zor dönemler geçiriyor. Piyasada kişisel olarak büyük veya küçük birimlerle yatırım yapmaya çalışan milyonlarca kullanıcı bu durumdan ciddi zararlar etmiş durumda.

SpaceX şirketi CEO'su olan Elon Musk, ilk başlarda piyasada Doge olarak bilinen coin'i sosyal medya hesaplarından yaptığı çeşitli paylaşımlarla ciddi derecede fiyat artışları ile baş başa bırakmıştı. Kendini "DOGE FATHER" olarak nitelendiren Musk'ın bu manipülasyonları ilk başlarda zararsız ve hatta nispeten kârlı gözükse de, piyasaya olumsuz ilk sinyaller diğer altcoinlerin hacimlerinin Doge'ye kayması ile başladı. Piyasada diğer coinlere yatırım yapan kullanıcılar bu durumdan ufak zararlara uğramış olsalar da, Doge yatırımcıları için işler bir süre olumlu yönde ilerlemeye başlamıştı. Yakın zamanda Musk'ın gelecek sen Ay'a gidecek olan roketinin Doge yatırımları sayesinde sermayesinin toplanmasının ardından Doge coin bir süre Musk tarafından yalnız bırakılmış ve Doge yatırımcıları ilk zararlarını bu noktada almışlardı.
 Bu boşluk sırasında Musk'ın yeni hedefini bu sefer Bitcoin'e çevirmesi piyasayı uzun süre sonra derinden etkileyecek olan kırmızı sinyallere bürünmesine sebep oldu. Elon Musk, peş peşe yaptığı olumsuz BTC paylaşımları sonrası çok ciddi miktarlarda Bitcoin satımları gerçekleşti. Musk'ın Tesla araçlarının ödemelerini BTC ile yapılma işlemini askıya aldığını bildirmesi sonrası piyasa ilk aşağı yönlü dalgalanmalarla karşı karşıya kalmıştı. Daha sonra, Musk'ın Tweeter hesabından BTC ile ilgili yaptığı alaycı paylaşımları piyasaya ciddi derecede düşüş ortamının oluşmasını sağlamıştı. Bu durumda neredeyse tüm kripto paralar bir süre kırmızı çanlar çalmaya başlamıştı. Bu ve benzeri durumlardan şikayet eden milyonlarca kullanıcı sosyal medya hesaplarından Elon Musk adına nefret söylemleri ile sık sık karşımıza çıktı. Ancak bu sefer tepki daha ciddi ve tehlikeli bir taraftan geldi. İşte, Anonymous ve Musk arasında geçen sert rüzgarlar.


Anonymous'tan Musk'a tehdit videosu!

Ünlü hacker grubu Anonymous yaptığı video paylaşımında, “Milyonlarca perakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu. Tabii ki, yatırım yaptıklarında riskleri biliyorlar da ancak tweetleriniz ortalama çalışan bir insanı açıkça görmezden geliyor.” ifadelerini kullandı. Elon Musk'ın kripto para piyasasını sürekli olarak manipüle ettiğini dile getiren grup, bu durumdan zarara uğrayan milyonlarca insanı işaret ederek SpaceX şirketi CEO'su Elon Musk'ı tehdit etti.

Bu güne kadar hedefledikleri bir çok işi başarı ile gerçekleştiren hacker grubu, Musk için, "Odadaki en zeki kişi olduğunu düşünebilirsin, ama şimdi eşini buldun. Biz Anonymous! Biz lejyonuz. Bizi bekleyin,” ifadelerini kullandı.


Elon Musk'tan tehdit sonrası ilk Tweet

Anonymous tarafından hedefe alınan Elon Musk, yapılan tehdit videosu sonrasında net bir açıklama yapmadan üstü kapalı bir şekilde, “Nefret ettiğiniz şeyi öldürmeyin, sevdiğinizi koruyun” ifadelerini kullanarak bir paylaşımda bulundu.

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar yüzünden kripto para piyasasında işlem yapan milyonlarca kullanıcıyı zarara uğratmış durumda. Şimdilik Anonymous tarafından Musk ve şirketlerine gerçekleşen net bir operasyon açıklaması gelmedi. Ancak, Elon Musk sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla her geçen gün milyonları kendisine düşman etmeyi şimdiden başarmış durumda.