Elon Musk, Kripto manipülasyonlarına devam ediyor! C.U.M mesajı sonrası piyasa kırmızıya döndü

Elon Musk'ın sabah saatlerinde peş peşe paylaştığı Tweetleri yeniden gündem oldu. Peki, Canada, USA, Mexico mesajları alt metni ne? Elon Musk BTC baskıları devam edecek mi? İşte, haberin detayları.

Elon Musk, Kripto manipülasyonlarına devam ediyor! C.U.M mesajı sonrası piyasa kırmızıya döndü
Editör: Mertcan BUDAK
04 Haziran 2021 - 14:25
SpaceX şirketi CEO'su Elon Musk, uzun süredir kripto para piyasasına yaptığı ciddi manipülasyon haberleri ile gündeme geliyor. Elon Musk'ın sabah saatlerinde peş peşe attığı BTC Tweetleri piyasaya yeniden olumsuzluk havası yaymaya yetti.
 Elon Musk, ilk zamanlarda Doge coin ile ilgili Tweetlerle Doge'nin ciddi değer artışları almasını sağlamıştı. Kendini DOGE FATHER olarak nitelendiren Musk, Doge adına yaptığı bir şarkıyı NFT'ye bile dönüştürmüştü. Elon Musk ve dolayısı ile şirketi SpaceX bu durumdan büyük kârlı çıkmış olacak ki, gelecek yıl Ay'a gidecek roket tamamen Doge getirileri ile sefer yapacak.

 İlk başlarda yapılan manipülasyonlar sırasında piyasadaki altcoinlerin hacminin Doge'ye kayması bir çok yatırımcıyı derinden etkilemişti. Ancak, Elon Musk'ın son zamanlarda devler ligine oynaması neredeyse piyasanın tamamını sarstı. Musk'ın bir süredir peş peşe attığı olumsuz Bitcoin Tweetleri sonrası Bitcoin ciddi değer kayıpları yaşadı. İşte, Elon Musk'ın en son BTC Tweetleri.

Musk'ın gizemli Tweetleri!

Elon Musk, bu sefer ilginç bir adım atarak, Ünlü müzik grubu Linkin Park'ın "In The End" şarkısından alıntı yaptı. Musk, paylaştığı fotoğraftaki dialogda, erkek arkadaşına; “eğer başka bir Linkin Park şarkısından daha gönderme yaparsan bu ilişkinin biteceğini söylediğimi biliyorum ancak başka birisini buldum” cümlesini kuran bir kıza, “bu hiç önemli bile değildi?” şeklinde cevap veren bir erkeği paylaştı.
   
Musk'ın bu Tweeti, bir çok yatırımcı tarafından yeniden BTC manipülasyonlarının geleceği şeklinde yorumlandı.

Elon Musk, aynı saatlerde yaptığı bir diğer paylaşımda ise, birbiri ile uzaktan iletişim kuran iki çifti alıntıladı. Görselde, eşini özlediğini söyleyen kadına karşılık ağlayan bir erkek görünüyor. Ancak persfektif erkeğe döndüğü sırada aslında onun penceresinde ciddi derecede düşüş yaşayan bir teknik analiz grafiği olduğu görünüyor.
 

Musk'ın bu Tweeti, ciddi bir tehtit olarak algılanmaya yetti. Öyle ki, yapılacak yeni manipülasyonların BTC tarafında ciddi düşüşlere neden olacağının sinyali verildi.

Elon Musk son olarak, Amerika kıtası üzerinden bir gönderme yaptı. Elon Musk, Tweetinde sırası ile Canada, Usa, Mexico ifadelerinde bulundu. Bir çok kişi bu durumu anlamlandıramazken, Kelimelerin barş harfi alındığında C-U-M yazısının çıktığı görülüyor. İngilizce bir kelime olan "cum" Türkçe'ye "boşalmak" olarak geçiyor.
 
Musk'ın bu Tweeti, insanlar tarafından BTC'nin hacminin ciddi derecede boşaltılacağı şeklinde yorumlandı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.