Xiaomi MSA durduruldu hatası çözümü

Geçtiğimiz saatlerde yaptığımız Android kullanıcılarının WebView kaynaklı hata alması haberine bir yeniside Xiaomi'den geldi. Xiaomi kullanıcıları MSA durduruldu hatası ile karşı karşıya kaldılar. İşte, haberin detayları ve MSA durduruldu hatası çözümü.

Xiaomi MSA durduruldu hatası çözümü
Editör: Mertcan BUDAK
23 Mart 2021 - 18:38
Gün içinde Andorid kullanıcılarının uygulama girişlerinde sorun yaşadıklarını ve uygulama çökmeleriyle karşılaştıklarını bildirmiştik. Ayrıca bu sorunun nasıl giderileceğinide anlattığımız haberde, hatanın kaynağını işletim sisteminde yüklü olan WebView adlı dosyadan olduğunu söylemiştik.
 Gün içinde aldığımız bilgilere göre Xiaomi kullanıcılarıda buna benzer bir hata ile karşı karşıya kalmış durumdalar. Xiaomi kullanıcıları mobil cihazlarından uygulamalara girmek istediklerinde MSA durduruldu hatası alıyorlar.


MSA nedir?

Xiaomi kullanıcıları gün içinde telefonlarını kullanmadıkları zamanlarda bile bu hata ile karşılaştıklarını dile getiriyorlar.

MIUI System Ads. Yani MSA, Xiaomi marka mobil cihazlarının reklam hizmetleri uygulamasıdır. Bu uygulama Xiaomi mobil cihazlarının işletim sistemi içerisinde halihazırda yüklü olarak gelmektedir.

 MSA durduruldu hatası nasıl çözülür?

Gün içerisinde binlerce Xiaomi telefonu kullanıcısını meşgul eden MIUI System Ads. (MSA) hatası çözümünü birkaç basit adımda sizler için iki farklı formül olarak listeledik.

1. Formül
  • Mobil cihazınızdan Google Play Store app'ini açın.
  • Arama çubuğuna Android System WebView yazın ve çıkan sonuçtaki uygulamayı güncelleyin.
  • Ayarlar - şifreler ve güvenlik - yetkilendirme ve geri alma menüsüne gidin.
  • Karşınıza çıkan menüde  MSA açıksa onu kapatın eğer kapalıysa açık konuma getirin.

2. Formül
  • Telefon üzerinden ayarlar - uygulamalar - uyuglamaları yönet menüsüne dokunun.
  • WebView uygulamasını menüden bulup üzerine dokunun.
  • Android System WebView uygulamasının tüm verilerini temizleyin ve telefondan kaldırın.
Anlattığımız formüller kısa süre içerisinde sorun ile karşılaşmanız durumunda sizi çözüme götürecek yollardır. Ancak sorun devam ediyorsa tüm yolları eksiksiz bir şekilde uyguladığınızdan emin olmalısınız.

Ayrıca Android işletim sistemi kullanan telefonların reklam hizmeti dosyasının tüm dünyada hata verdiği gün hemen ardından MIUI işletim sistemi kullanan Xiaomi telefonlarınında reklam servisi doyasının hata vermesi ilginç bir durum olarak dikkatlerden kaçmadı.

İki firmanında yetkilileri hataları kabul ettikleri bildiriler dışında kesin açıklamalar yapmazlarken, tahminlerimiz doğrultusunda bu büyük ve can sıkıcı problem en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır.