Xiaomi cep telefonu modelleri Avcılar'dan Dünya pazarına açılacak

Mustafa Varank duyurdu; "Çinli Xiaomi markalı cep telefonu modelleri İstanbul Avcılar'dan Dünya pazarına sunulacak. "

Xiaomi cep telefonu modelleri Avcılar'dan Dünya pazarına açılacak
Editör: Hakan AMAN
11 Mart 2021 - 11:25 - Güncelleme: 11 Mart 2021 - 11:27
Xiaomi, küresel tedarikçi Salcomp ile Türkiye’de hayata geçirdiği üretim üssünde üretime başladı.  Türkiye'de İstanbul Avcılar fabrikasında "Made in Türkiye" olarak üretime geçen Xiaomi marka telefonları imzalayan Bakan Varank'tan flaş açıklama geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Xiaomi İstanbul Avcılar fabrikasında üretilen yeni telefonlara dair açıklama yaptı. Bakan Varank açıklamasında, "Xiaomi'nin Türkiye'deki fabrikası Önümüzdeki aydan itibaren bu fabrikada üretilen telefonlar Türkiye'de satılmaya başlanacak.  Burada tam kapasiteyle üretime geçildiğinde 2 bin vatandaşımız istihdam imkanı bulacak." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL AVCILAR'DAN DÜNYAYA

Çinli Xiaomi marka cep telefonu üreticisi ve geliştirici şirket, Türkiye'de kurduğu fabrikası İstanbul'da Avcılar bölgesinde yükseliyor. Fabrika inşaatı kısmen tamamlanırken, kalan bölümlerin yapımı ise devame diyor. "Made in Türkiye" üretimiyle Xiaomi'nin pek çok model cep telefonu Dünya'ya satılacak.

PERSONEL ALIMI BAŞLADI

Diğer taraftan üretimde çalışacak personel alım ilanı geçtiğimiz günlerde duyurulan Xiaomi Avcılar fabrikası çok sayıda istihdam sağlayacak.

Xiaomi Türkiye fabrikasına genç çalışanlar aranıyor


YORUMLAR

  • 1 Yorum