Xiaomi Türkiye fabrikasına genç çalışanlar aranıyor

Xiaomi Salcomp firması ile yaptığı ortaklık sonucunda İstanbul Avcılar bölgesindeki tesisine çalışan aradığını duyurdu.

Xiaomi Türkiye fabrikasına genç çalışanlar aranıyor
Editör: Mertcan BUDAK
08 Mart 2021 - 02:09 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 07:35
Xiaomi'nin geçtiğimiz günlerde İstanbul Avcılar'da bulunan Çinli Salcomp firması ile yaptığı ortaklık ve 30 milyon dolarlık yatırım sonucu akıllı telefon üretimine başlayacağı duyurulmuştu. Xiaomi ülke müdür yardımcısı İrfan Öztürk üretimin faaliyete geçmesi için yeni genç çalışanlara ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.Ekonomimize önemli bir katkı yapacak

Yıllık 5 milyon telefon üretebilme kapasitesine sahip olacak Xiaomi Türkiye fabrikası hem yeni mühendislere istihdam sağlayacak hemde üretimin Ülkemizde olması sebebibiyle telefon fiyatlarında düşüş olacağı bekleniyor.

Xiaomi ülke müdür yardımcısı İrfan Öztürk yeni iş ilanlarını LinkedIn üzerinden yayınladı. Toplamda 24 pozisyon açan Xiaomi Türkiye test mühendisi ve teknik mühendis/mühendis yardımcısı arıyor. Öztürk yeni mezun veya bir kaç yıllık tecrübeye sahip gençler için iyi bir imkan olacağını belirtiyor.

Akıllı telefon yanında Xiaomi Türkiye’nin akıllı televizyon üreteceği bilgisi de geldi. Pazarda dikkat çekici televizyon ürünlerine imza atan Xiaomi’nin yine ülkemizde fiyat avantajı sunacağını söyleyebiliriz.

 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum