Xbox PlayStation'ı koltuğundan edecek! Game Pass'e Ubisoft geliyor.

Son zamanlarda yaptığı hamlelerle kötü şöhretini alt üst eden Xbox şimdide Ubisoft'a el attı.

Xbox PlayStation'ı koltuğundan edecek! Game Pass'e Ubisoft geliyor.
Editör: Mertcan BUDAK
24 Mart 2021 - 17:40
Ev konsollarında neredeyse tarihi boyunca sürekli Sony'nin PlayStation cihazından geride kalan Xbox, son zamanlarda yaptığı hamlelerle adından övgüyle söz ettiriyor. Xbox'ın özellikle Game Pass adını verdiği kütüphane sistemi, konsolu rakibi olan PlayStationa karşı öne taşımıştı ve kullanıcılar tarafından çok fazla sevilip övgü toplamıştı.
 Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız, Xbox'ın Game Pass kütüphanesine 20 adet Bethesda oyunu yüklemesi haberi özellikle halihazırda konsol kullanıcılarını sevindirsede bir çok PlayStation kullanıcısınıda Xbox'a geçmeyi düşündürtmüştü. Ayrıca Microsoft'un Bethesda'yı satın almasından sonra yaptığı açıklamaya göre, bundan sonra çıkacak tüm Bethesda oyunlarının Xbox Game Pass kütüphanesinde olacağını belirtmişti.


Xbox, Ubisoft+ da bulunan 100'den fazla büyük yapımı bünyesine dahil etmek istiyor

Aldığımız bilgilere göre Microsoft Bethesda ve EA'den sonra gözü Ubisoft'a dikmiş durumda. İddialara göre eğer Microsoft Ubisoft ile anlaşabilirse Ubisoft+ sisteminde toplamda 119 adet oyunu Game Pass kütüphanesine dahil etmiş olacak. Ubisoft+ sisteminde bulunan yapımların Assasins Creed, Watch Dogs ve Far Cry gibi devasa seriler olduğunu düşünürsek Microsoft bu hamleyle rakibi Sony PlayStation'a karşı elini çok fazla kuvvetlendirecek.

ubisoft+


Gelişmelere baktığımızda Xbox'ın en yakın rakibi Sony PlayStation eğer buşekilde giderse koltuğunu Microsoft'a kaptıracak. Elinde şimdilik God of War, Spiderman ve The Last of Us gibi yapımlar kalan Sony henüz hala Xbox Game Pass benzeri PS Now servisini sunmuş değil. Bu durum Sony'nin popüler konsolu PlayStation için iyiye işaret değil.