TYT soruları çalındı! TYT sorusu YouTube'da paylaşıldı! TYT sınavı iptal edilecek mi?

Bu yıl, 26 Haziran sabah saatlerinde gerçekleştirilen TYT sınavı büyük bir iddia ile gündeme geldi. Twitter'da paylaşılan sınav sorularının çalındığı bilgisi kısa sürede ortalığı karıştırdı. İşte, haberin detayları.

TYT soruları çalındı! TYT sorusu YouTube'da paylaşıldı! TYT sınavı iptal edilecek mi?
Editör: Mertcan BUDAK
28 Haziran 2021 - 12:39
Ülkemizde yaşayan milyonlarca öğrencinin Üniversite hayatlarının başlaması için ilk adım olan TYT sınavı şok eden bir iddia ile gündeme geldi. Her yıl yaz döneminde milyonlarca öğrencinin katılım gösterdiği Üniversite giriş sınavının ilk ayağı olan TYT sınavı, geçtiğimiz 26 Haziran tarihinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2.5 milyon gencin katılım sağladığı TYT sınavı bu sefer büyük bir iddia ile sarsıldı.

Sınav bitiminden kısa bir süre sonra Twitter platformunda bahsi geçen sınavın sorularının çalındığı iddia edildi. Çok kısa bir süre içerisinde trend olan olay sonrasında milyonlarca genç tepkilerini dile getirmeye başladı.

Sınav sorusu çok önceden YouTube'da paylaşıldı!

YouTube platformunda bilgilendirici içerikler paylaşan bir kanalın videosu altında sınavdan 4 gün önce yapılan bir yorum tüm Türkiye'de gündem oldu. Kanal sahibinin "Toplum Sözleşmesi" adlı konuyu anlattığı videosunun altına 2021 tyt 13. soru yorumunu yapması büyük tepki gördü. TYT sınavından 4 gün önce yapılan bu yorum ilk etapta çoğu genç tarafından anlamlandırılamadı ancak sınav tarihi geldiğinde bahsi geçen konunun gerçekten de TYT sınavında çıkması büyük bir şok yarattı.Milyonlarca genç olayı anlamlandırmakta güçlük çekerken, sınav sorularının çalındığından emin. Geçmişte sık sık bu tarz iddiaların ortaya atıldığına şahit olmuştuk. Ancak, bu defa ciddi bir kanıt ile gündeme gelen hırsızlık olayı büyük merak uyandırdı. Sınava giren milyonlarca genç ve vatandaşlar olaya sert bir dille tepkilerini dile getirirken, sınavın iptal edilip edilmeyeceği ise merak konusu oldu.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.