Türkiye'nin dev şeker fabrikası halka arz başvurusu yaptı

Borsa İstanbul'a girmek için dev şeker fabrikası başvuru yaptı. Kayseri Şeker Fabrikası, SPK'ya halka arz başvurusu gerçekleştirdi.

Türkiye'nin dev şeker fabrikası halka arz başvurusu yaptı
Editör: Ayhan DEMİR
05 Mart 2023 - 18:21
Halka arz şiretlerine bir yenisi gıda alanında eklenmek üzere. Türkiye için önemli şeker fabrikaları arasında yer alan Kayseri Şeker Fabrikası SPK'ya halka arz başvurusunda bulundu.

Yatırımcısının merakla beklediği halka arz firmalarına Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ekleniyor. Borsa İstanbul'da işlem görmek için sıraya giren Kayseri Şeker Fabrikası, halka arz başvurusunu gerçekleştirdi. Kayseri Şeker Fabrikası AŞ, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu.

600 milyon TL çıkarılmış sermayesi, 750 milyon TL'lik kayıtlı sermaye tavanı ile birlikte 106 milyon TL nominal değerli 106 milyon adet pay halka arz edileceği gelen son dakika haberleri arasında.

Kayseri Şeker Fabrikası halka arz başvurusu 3 Mart 2023 tarihinde SPK'ya yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, "Şirketimiz tarafından Kurul'a yapılan başvuru incelenmekte olup, İzahnamenin Kurul tarafından henüz onaylanmadığı ve Kurul'un onayını takiben kesinleşen İzahnamenin ayrıca ilan edileceği hususlarını kamunun bilgisine sunarız." denildi.

Halka arz işlemi Gedik Yatırım tarafından gerçekleştirilecek.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.