Turkcell'in Paycell uygulaması ile kripto para alım satımı yapılacak

Türkiye'nin dev telekomünikasyon şirketi kripto para piyasasına ilk adımını atıyor.

Turkcell'in Paycell uygulaması ile kripto para alım satımı yapılacak
Editör: Mertcan BUDAK
08 Mart 2021 - 20:25
Türkiyenin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Turkcell Paycell aracılığıyla kripto para alım satım hizmeti sunmaya başlıyor.Türkiye'de her geçen gün artan işlem hacmi ve kullanıcı sayısıyla kripto para borsası elini güçlendirmeye devam ediyor. Ülkemizde online uygulamalar üzerinden işlem yapmamıza yardımcı olan firmaların yüksek dalgalanmalar yaşandığı sıralarda bilinçi veya sistematik olarak işlemlerini dondurması bugün kripto para alım satım yapan herkesin ortak sorunu haline gelmiş durumda.

Türkiye'nin en büyük gsm firmalarından birinin bu sisteme dahil olup hizemet vermesi mağdur kullanıcılar açısından bir güven ortamı oluşturuyor.

Turkcell, dijital para uygulaması Paycell üzerinden sunacağı hizmette Bitcoin(BTC) başta olmak üzere altcoin olarak tabir edilen diğer kripto para birimlerininde alım satımına imkan verecek.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Uzun süredir önemli dijital para hizmeti veren Paycell hali hazırda İstanbul Kart Yüklemelerinde, Harçlık gönderiminde, Fatura ödemelerinde, bazı kolay ödemelerde ve cüzdan özelliği ile tüketici tarafından kullanılıyordu. Kripto para borsalarına olan yoğun talepler sonrasında ise Turkcell Paycell ile pazara girme kararı aldı. Mobil Ödeme sistemi Paycell uygulaması ile kripto para alım satım işlemleri kısa zaman içerisinde yapılmaya başlanacak. Henüz resmi olarak duyurulmayan Paycell kripto para alım satım işlemi için uygulama üzerinde şimdiden kripto para birimleri görüntülenmeye başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum