TRON USDD DAO için geri sayım başladı! TRX coin rekor yükseldi...

Tron TRX coin tarafında art arda yapılan DAO ve USDD açıklamaları ile dev topluluk TRX coinin yükselişini izledi. TRX coin bugün gelen açıklama ile yüzde 18 yükseldi.

TRON USDD DAO için geri sayım başladı! TRX coin rekor yükseldi...
Editör: Hakan AMAN
21 Nisan 2022 - 17:38 - Güncelleme: 21 Nisan 2022 - 17:41
Son günlerde sıkça güncellenen Tron TRX tarafında gelişmeler ve yeni girişimler sürüyor. Geride bıraktığımız günde yapılan versiyon güncellemesi ile TRON Haftalık Raporu 4.11–4.17 Uluslararası Sürüme geçen şirket, 16 farklı dilde versiyon güncellemesini gerçekleştirdi.

Bugün ise gündeme bomba gibi düşen iki farklı değişiklik duyurusu peş peşe yayımlandı. Tron TRX ytatırımcısını, topluluğu sevindiren kritik gelişmeler sonrasında ise TRX coin yükselişe geçti. TRX coin son 24 saatlik dilimde yüzde 18 civarında bir değer kazandı. Yaşanan gelişmelerin arakası gelecek gibi görünürken, TRON DAO ve TRON Stabil Coin USDD duyuruları şimdiden büyük ilgi görmüş durumda.

TRON, 2019'daki lansmanından bu yana 4 trilyon dolardan fazla USDT işlemi gerçekleştirdiğini ve yeni dönemde ise daha hızlı, daha ucuz bir hizmet altyapısı kapsamında USDD için geri sayıma geçildiğini resmen duyurmuş oldu.

Bugün TRON, kendi kendini empoze eden bir devrim başlatıyor ve tüm kaynaklarını, matematik ve algoritmalarla desteklenen tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin olan USDD'yi oluşturmak için bir araya getiriyor ve stablecoin'in gelişimini bir sonraki seviyeye taşıyor. TRON, küresel DeFi ekosisteminde en verimli ve uygun fiyatlı sabit para ağını kurarak, sabit paraları TRON tabanlı USDD tarafından yönetilen 3.0 dönemine sokmayı hedefliyor.

Stablecoin 3.0 döneminde USDD, ödeme, yönetim ve depolama için herhangi bir merkezi kuruma güvenmeyecektir. Bunun yerine, zincir üzerinde tam ademi merkeziyetçilik elde edecek. USDD, temel varlık TRX'e sabitlenecek ve merkezi olmayan bir şekilde yayınlanacak. USDD'nin fiyatı 1 USD'nin altına düştüğünde, kullanıcılar ve arbitrajcılar sisteme 1 USDD göndererek 1 USD değerinde TRX alabilirler. USDD'nin fiyatı 1 USD'den yüksek olduğunda, kullanıcılar ve arbitrajcılar, merkezi olmayan sisteme 1 USD değerinde TRX gönderebilir ve 1 USDD alabilir. Piyasa oynaklığından bağımsız olarak, USDD protokolü, merkezi olmayan bir şekilde uygun algoritmalar aracılığıyla USDD'yi ABD doları karşısında 1: 1'de sabit tutacaktır.

TRON'daki USDD'nin 5 Mayıs 2022'de piyasaya sürülmesi ve dolaşıma girmesi planlanıyor. Ayrıca BTCC çapraz zincir protokolü aracılığıyla Ethereum ve BNB Zincirinde de mevcut olacak. Blockchain alanındaki önde gelen kurumlar, TRON, Ethereum ve BNB Zincirinde yayınlanan USDD'yi desteklemeye davetlidir.

TRON tabanlı USDD'nin yol haritası, hem insanlığın hem de TRON'un gelecekteki uzay araştırmalarındaki çabalarını yansıtan 1.0 Uzay, 2.0 ISS, 3.0 Ay ve 4.0 Mars olmak üzere dört aşamadan oluşuyor. 1.0 Alanında USDD yönetimi, TRON DAO Rezervine ve diğer büyük blockchain kurumlarına emanet edilecek. İlki, blok zinciri endüstrisinin başlatıcılarından toplanan 10 milyar dolarlık yüksek likit varlıklar için saklama hizmeti sağlamak, bunları erken aşamada bir rezerv olarak kullanmak, USDD döviz kurunu sabit tutmak ve dönüştürülebilirliği tam olarak uygulamakla görevlendirilecek.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.