Instagram, virüs gibi her yerde çıkan TikTok videolarını engelleyecek

Virüs gibi hemen her platformda çıkmaya başlayan TikTok videolarına ilk önlem Instagram'dan gelmek üzere.

Instagram, virüs gibi her yerde çıkan TikTok videolarını engelleyecek
Editör: Hakan AMAN
21 Nisan 2022 - 16:02 - Güncelleme: 21 Nisan 2022 - 16:02
TikTok videolarının sosyal medya devi Instagram üzerinden yayınlanmasına bozulan şirket, çare aramaya başladı. TikTok videolarının Instagram hesapları üzerinden paylaşılmasının önüne geçecek yeni bir yazılım geliştirme üzerinde çalışma yürütüldüğü gelen son dakika haberleri arasında.

Instagram Reels bölümünde fazlaca bulunan TikTok videolarını azaltmak için 'akıllı sıralama' üzerinde çalışan şirket, Tiktok videolarının Reels'teki dolaşımını sınırlandırmak adına algoritmada güncelleme yapmak için düğmeye bastı.

Milyonların her gün defalarca kullandığı sosyal medya uygulaması Instagram, rakiplerinin içeriklerinin kendi platformu aracılığı ile paylaşılmaması konusuna fena takmış durumda. Kendini geliştiren ve sürekli güncelleyen Instagram kullanıcı sayılarında ve kullanım sayılarında düşüşler yaşanırken, TikTok videoları ise şu sıralar oldukça fazla paylaşılarak izleniyor. 

TikTok videoları virüs gibi...

Dünya genelinde milyarlar tarafında kullanılan TikTok, fenomenler ortaya çıkartıyor. Her yeni gün farklı bir akım TikTok kullanıcıları tarafından kullanılıyor. YouTube üzerinden Tikok kısa videoların short olarak yayımlanmaya başlamasıyla abonelerde hızlı büyümeler gözlenirken, aynı şekilde Instagram üzerinden bu videoların yayımlanması şimdiden şirketi korkutmuş durumda. Virüs gibi yayılan TikTok videolarının paylaşımının önünü kesmek isteyen Instagram yazılım ile alakalı geliştirmelere başlamış durumda. Yakın zamanda TikTok kullanıcıları Instagram üzerinden video paylaşımında bulunamayacağı gelen bilgiler arasında. 

Instagram başkanı duyurdu!

Söz konusu Reels videolarında Instagram kısıtlaması hakkında özel bir video ile açıklamalarda bulunan Instagram Başkanı Adam Mosseri, bolca yer alan 're-post' içerikler ile farklı platformlarda yapılıp Reels'e atılan içeriklerin kullanıcının öne çıkmasına bir engel konulacağını söyledi. Kullanıcılar, hesabın ve videonun öne çıkabilmesi için videoyu Reels'in kendi video düzenleyicisinde oluşturacak. Bu sayede içerik üreticiler farklı kişilerin ya da platformların videolarını direkt paylaşmak yerine, Reels için yeni bir video üretmek durumunda olacaklar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum