Tosuncuk teslim oldu! Çiftlik Bank vurgunu'ndan sorumlu tutulan Mehmet Aydın teslim oldu!

Tüm Türkiye güne şaşırtıcı gelişme ile uyandı. İddialara göre Çiftlik Bank vurgunundan sorumlu tutulan Mehmet Aydın kaçtığı Brezliya'da yetkililere teslim oldu! İşte, haberin detayları.

Tosuncuk teslim oldu! Çiftlik Bank vurgunu'ndan sorumlu tutulan Mehmet Aydın teslim oldu!
Editör: Mertcan BUDAK
01 Temmuz 2021 - 15:57
Geçtiğimiz yıllarda tüm Türkiye büyük bir dolandırıcılık vurgunu ile sarsılmıştı. Mehmet Aydın adındaki genç girişimcinin kurmuş olduğu Çiftlik Bank adındaki platform, kullanıcılarına yaptıkları yatırımlar doğrultusunda platform bünyesindeki çiftlik ürünlerine ortak ederek ek gelirler sağlamayı hedeflemişti.
 İlk etapta bir platform oyunu olarak hayata geçirilen Çiftlik Bank projesi, adını büyük kitlelere duyurdukran sonra kullanıcılarından nakit yatırım destekleri alabilecekleri bir seviyeye taşındı. Kullanıcılar yatırdıkları nakit paralar ile, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde kurulan devasa büyüklükteki çiftlik işletmelerinden çeşitli hayvanlar ve tarım ürünleri satın aldı. Sistemin popülerliğinin artmasından kısa süre sonra, ekosisteme toplamda 77 bin 800 kişi dahil oldu. Ciddi sayılara ulaşan yatırımcı kitlesinden toplamda 511 milyon TL yatırım toplandı. Kısa süre içerisinde toplanan bu para yatırımcılara geri dönmediğinde binlerce kişi dolandırıldığını anladı.

 İddialara göre, binlerce kişiden toplanan para Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın eşinin hesabına aktarıldı. Olayın duyulmasının ardından Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın ülkeyi terkederek kayıplara karıştı. Uzun süre sonra sessizliğini bozan Mehmet Aydın ilginç bir karara imza atarak saklandığı Brezilya'da yetkililere teslim olduğunu ve kendisini en kısa sürede Türk yargısına emanet edeceğini bildirdi.

Asıl Madurun kendisi olduğunu savundu!Mehmet Aydın teslim olmadan önce yaptığı açıklamada, Şirketinin ve yatırımların ciddi büyüklüklere ulaşmasının ardından etrafındaki kötü niyetli kişilerin sisteme dahil olduklarını ve haksız kazançlar elde etme çabasına girdiklerini dile getirdi. Etrafında bulunan kötü niyetli kişilerin sistemi sömürme çabasına girmesinin ardından işlerin olumsuz yönde ilerlemesi Mehmet Aydın'ın yurt dışına kaçma kararı almasında önemli bir etken olmuş. Türk yargısına teslim olduktan sonra tüm detayları paylaşacağını dile getiren Tosuncuk, kısa süre içerisinde Yetkililer ile yurda döneceğini bildirdi.

Mehmet Aydın'ın basın açıklaması

Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi 'Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum. Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.