Togg fiyat listesi merakla bekleniyor! Mart ayı en ucuz Togg elektrikli C-SUV satış fiyatı ne kadar olacak?

Seri üretim bantlarında Togg üretimi için mesai başlarken, fiyat konusu yakından takip ediliyor. Elektrikli Togg C-Suv modeli fiyatı araştırılıyor. Peki Resmi açıklama var mı? Togg fiyatı ne kadar olacak?

Togg fiyat listesi merakla bekleniyor! Mart ayı en ucuz Togg elektrikli C-SUV satış fiyatı ne kadar olacak?
Editör: Hakan AMAN
04 Mart 2023 - 14:46 - Güncelleme: 04 Mart 2023 - 14:48
Milli gurur projesi, Türkiye'nin yerli imkanlarla hayata geçirdiği Togg fabrikasında şu sıralar harıl harıl mesai devam ediyor. Mart ayı sonu itibariyle satışların başlaması planlanan Togg yerli otomobil için geri sayım sürerken, en fazla merak edilen fiyat konusu ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak son gelen ÖTV matrahlarındaki düzenleme ile birlikte yakın bir fiyat ortaya çıkmaya başlamış durumda. Peki Togg C-Suv güncel fiyat listesi belli oldu mu? Otomobil severler elektrikli Togg C-Suv satın alabilmek için ne kadar ödeyecek?

Togg yerli ve milli otomobilin Gemlik fabrikasında akıllı cihaz üretimleri büyük bir hızla devam ediyor. 11 ilde yıkımın yaşandığı büyük depremler sonrası hayatın normale başlaması ile birlikte Togg fabrikasında üretim hatlarında işler üretim için devam ediyor. Şubat ayı itibariyle Togg akıllı cihazları yollarda olmaya başlayacak. Ancak Togg satın almak isteyenler hala fiyat araştırması yapmaya devame diyor.SİPARİŞLER NFT SATIŞLARI İLE BAŞLAMIŞTI

Geride bıraktığımız haftalarda NFT satışı ile Togg siparişlerinde öncelik alacaklar belirlenmeye başladı. Şimdiden büyük bir merakla Togg satın alacak kişiler takip ediliyor. Togg ön sipariş vermek isteyenler NFT satışında satın aldıkları NFT ler ile birlikte öncelik kazandı. 

TOGG FİYAT LİSTESİ AÇIKLANDI MI?

Benzersiz özellikleri, akıllı cihaz olarak lanse edilmesi sonrasında Togg için en fazla merak edilen fiyat konusu henüz netleşmiş ve fiyat listesi açıklanmış değil. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahında yapılan ve elektrikli araçları ilgilendiren değişikliğin ardından Togg fiyatını merak ederek ilgili yerlerden araştırmaya devam ediliyor. 

Gerçekleştirilen ÖTV matrah düzenlemesine göre;
  • 160 kW (217 HP) ve altı araçlar ÖTV Matrahı 1.250.000 ₺ %10, 
  • 160 kW (217 HP) ve altı ÖTV Matrahı 1.250.000 ₺ %40, 
  • 160 kW (217 HP) üstü ÖTV Matrahı 1.350.000 ₺’yi aşmayan %50, 
  • 160 kW (217 HP) üstü ÖTV Matrahı 1.350.000 ₺’yi aşan %60 olarak son düzenleme ile birlikte değişiklik gerçekleştirildi. 


Motor gücü 160 Kilowatt'ı (kW) geçmeyen elektrikli araçların vergi oranları yüzde 10 ile 40 arasında, motor gücü 160 Kilowatt'ın (kW) üzerinde olan elektrikli araçların vergi oranları ise yüzde 50 ila 60 arasında değişiyor.

Fiyatların artası ile birlikte özellikle Togg yerli otomobili satın almak isteyenleri üzdü. 

Togg’u da kapsayan düzenlemenin; 160 kW motor gücünü ve ÖTV matrahı 1.250.000 lirayı geçmeyen araçları ilgilendirdiği gelen haberler arasında. Diğer taraftan bu durum nedeniyle Togg için netleşmeyen fiyat listeleri için beklentiler şimdiden oluşmuş durumda. Togg 2023 fiyat listesine ilişkin güncel rakamlar gelmedi. Togg fabrika çıkışı net satış rakamları piyasa şartlarına göre daha uygun bir fiyat olarak belirlenecek. İlk Togg satış rakamlarının belirlenerek kamuoyuna açıklanmasının peşinden gerçek satış rakamları ortaya çıkmış olacak.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.