Bitcoin, Ethereum yüzde 5 düştü!

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüş ile birlikte Bitcoin ve Ethereum fiyatlarını yeniden 23 Bin dolar altına çekti. Hafta sonu kriptolarda yatay seyir sürüyor.

Bitcoin, Ethereum yüzde 5 düştü!
Editör: Hakan AMAN
04 Mart 2023 - 14:12
Dünya genelinde milyonların paralarını bağladığı kripto paralarda toparlanmalar oldukça kısa sürüyor. Olumsuz piyasa haberleri kripto paraları aşağı çekmeye devam ediyor. Son olarak AB merkezli bir bankanın raporları kripto piyasaları bir kez daha aşağı çekti. Bitcoin ile Ethereum üst seviyelerde tutunamadı ve düşüş yaşattı.

Yukarı yönlü hareket için umutlandıran kripto paralarda Bitcoin (BTC) ile başlayan yüzde 5'i aşan düşüş sonrası gözler hafta sonu piyasalara çevrildi. Beklentiler yatay yönde Mart ayının ikinci haftasına geçiş olarak belirtiliyor. Yatırımcılar ise kritik 23 Bin dolar seviyesini yakından takip edecek.

Global piyasalardan gelen haberlerin etkisiyle düşüş trendine giren BTC ve ETH yenden yükselecek mi merakla takip ediliyor.

Kripto para piyasalarında lider para birimi Bitcoin ve Ethereum tarafında yaşanan düşüş yerini yatay seyire bıraktı. 3 Mart tarihinde yaşanan ABD merkezli Silvergate Bank raporları ile ortaya çıkan gelişmelerin bir yansıması i,le birlikte aşağı yönlü yüzde 5'lik ani düşüş ile Bitcoin 22 Bin 340 Dolar seviyelerine, Ethereum ise 1568 Dolar seviyelerinden işlem görüyor.