Togg batarya üretimi böyle yapılıyor! Gemlik'te Togg pil fabrikası yükseliyor...

Togg pil üretimi Gemlik kampüsünde devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Bursa Gemlik Togg Siro Batarya Geliştirme ve Üretimi için fabrika binasının temelleri atılıyor.

Togg batarya üretimi böyle yapılıyor! Gemlik'te Togg pil fabrikası yükseliyor...
Editör: Hakan AMAN
21 Nisan 2023 - 00:19
Gemlik'te Togg favbrikasında akıllı cihaz üretiminin yanısıra batarya üretimi de devam ediyor. Togg, Gemlik fabrikasından yeni görüntüler bugün sosyal medya hesabından paylaşıldı. Siro Batarya fabrikası Gemlik'te Togg akıllı cihazları i,çin üretimi, hızlandırdı. Fabrika içerisinden ilk görüntüler geldi.

Siro Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü olarak Gemlik Togg akıllı cihaz üretim kampüsünün yanıbaşında üretime başlayan fabrikadan Togg için üretilen pillerin nasıl yapıldığına dair ilk video paylaşıldı. Togg sosyal medya hesabından paylaşılan videoda  araçların bataryalarının nasıl üretildiği gösterildi.

TOGG SAHİPLERİ ARAÇLARI İLE BULUŞUYOR

Togg Gemlik kampüsünden akıllı cihazların sevkiyatları devam ediyor. Togg sahibi olmaya hak akazanan vatandaşlar araçlarını teslim almaya devam ediyor. Diğer taraftan en önemli parçaların başında gelen batarya üretimi ise merak ediliyordu.Gemlik'te Togg fabrikasının yanı başında üretime başlayan Siro Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü içerisinden ilk görüntüler büyük beğeni topladı.

Togg akıllı cihazları için Farasis Energy’nin en son teknolojisine dayalı yüksek nikel içerikli Li-Ion NMC batarya modül ve paketleri üreten Siro, 2023 yılında Togg’un üreteceği 28 bin akıllı cihazın batarya paketlerinin teslimatlarını Togg üretim planları kapsamında hesaplanarak üretim gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin yerli otomobili Togg için batarya üretecek olan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri, 24 Nisan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla inşaatına başlayacak. Kampüs tamamlandığında yıllık 20 Gigawatt/saatlik kapasiteye sahip olacak ve 2031 yılı itibarıyla üretim kapasitesi bu seviyeye ulaşacak. Siro, Türkiye ve çevresindeki ülkelerde otomotiv ve diğer uygulamalar için enerji depolama çözümleri geliştirecek.

Togg paylaşımında, "Siro, temiz enerji depolama çözümlerini yaygınlaştırarak dünyayı yaşanabilir kılma vizyonuyla Türkiye’nin sürdürülebilir enerji dönüşümüne katkı sağlayacak ve bölgenin batarya devi haline gelecek." denildi.
 

Siro Energy tarafından yapılan paylaşımda ise, "Ocak ayında Togg Teknoloji Kampüsü’nün içindeki Siro Batarya Teknoloji Merkezi’nde başladığımız modül ve paket seri üretimini Mart ayında Togg T10X’in de seri üretiminin başlamasıyla hızlandırdık.

24 Nisan’da, batarya hücresi de geliştireceğimiz 20 GWs kapasiteli Siro Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü’nün inşasına başlıyoruz."
denildi.