THY, "Destek Hizmetleri A.Ş." 1 Milyar TL sermaye ile kuruldu

THY, yeni bir şirketi faaliyete geçirdiğini açıkladı. 1 Milyar TL sermaye ile kurulan THY Destek Hizmetleri A.Ş. faaliyete girdi.

THY, "Destek Hizmetleri A.Ş." 1 Milyar TL sermaye ile kuruldu
Editör: Ayhan DEMİR
22 Şubat 2023 - 13:34
Dünya genelinde en büyük hava yolları şirketleri arasında gösterilen, milyonlarca yolcuyu güvenli şeilde uçakları ile taşımayı sürdüren Türk Hava Yolları büyümeye devam ediyor. Teknik alanda hizmet verecek THY Destek Hizmetleri isimli yeni bir şirketin faaliyete girdiği duyuruldu.

Türkiye'nin dev havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY) Destek Hizmetleri A.Ş. isimli 1 Milyar TL sermayeli yeni bir şirket kurduğunu açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, TÜRK HAVA YOLLARI A.O. #THYAO yeni şirket THY Destek Hizmetleri ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Yönetim Kurulumuzca Ortaklığımız ve iştiraklerimizin ana faaliyet alanı dışında kalan temizlik, güvenlik, tesis yönetimi, mali işler, uçuş ve yer hizmetleri, operasyonel ve organizasyonel işler ve süreçlerini de içeren her türlü destek hizmetleri ihtiyaçlarının yürütülmesi amacıyla %100 Türk Hava Yolları iştiraki olan "THY Destek Hizmetleri A.Ş." şirketinin kurulmasına karar verilmiştir." denildi.