The Spectrum Retreat Epic Games'te ücretsiz!

Epic Games haftalık olarak ücretsiz oyun dağıtmaya devam ediyor, Epic Games'in bu hafta ücretsiz olarak verdiği oyun 21,40 TL fiyat etiketi ile The Spectrum Retreat.

The Spectrum Retreat Epic Games'te ücretsiz!
Editör: Mertcan BUDAK
08 Temmuz 2021 - 15:43
Epic Games haftalık ücretsiz oyunları kervanına bu defa ilginç bir bulmaca oyunu katıldı. The Spectrum Retreat, gizemlerle dolu bir otel içerisinde bulunan ilginç bulmacaları çözerek yolumuza devam ettiğimiz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

18 yaşındaki Dan Smith adlı geliştirtici tarafından tasarlanan oyunda ilginç bir hikaye anlatımı ve fütiristik atmosfer kısa süre içerisinde oyuncuyu atmosferin içerisinde çekmeyi başarıyor.

The Spectrum Retreat inceleme

Oyun girişinde kendimizi ilginç bir tema ile donatılmış bir otel odasında uyanarak buluyoruz. Bu sırada otel odasında yaşadığımız ilginç karşılamadan sonra kendimiz otelin koridorlarında bulmacalar çözerken buluyoruz. Oyunun başlarında otel odasında bulduğumuz iletişim cihazı sayesinde Cooper isimli bir karakterden adlığımız mesajlar, oyunun hikaye anlatımına önemli ölçüde katkıta bulunuyor.

İletişim cihazımız sayesinde sürekli olarak bağlantıda kaldığımız Cooper, bize oynanış ile ilgili yeni detylar eklerken, oyunun senaryosuna dahil olmamız için fazlaca yardımcı oluyor. Aynı zamanda Cooper'dan aldığımız bilgiler yeni gizem kapılarını aralarken bağzı durumlarda bulmacalar ile ilgili yeni ipuçları almamızı sağlıyor.Oyunun açık dünyası genel olarak otel içerisinde bulunan odalar ile sınırlandırılmış durumda. Her koridorda bulunan şifreli kapıları araladıktan sonra, yeni bölümlere ve gizemlere doğru yolculuklara çıkmış oluyoruz.

The Spectrum Retreat bağımsız yapım oyunları arasında gerek bölüm dizaynları gerekse, genel tema tasarımı sayesinde kendisini diğer bulmaca oyunlarından kolayca soyutlamayı başaran bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu Epic Games Store mağazalarından 8 Temmuz tarihine kadar ücretsiz olarak alabilirsiniz.

The Spectrum Retreat oyun açıklamasıThe Spectrum Retreat, yakın gelecekte geçen mücadele dolu birinci şahıs bulmaca oyunudur. Dış dünyadan huzurlu ve bir o kadar da sarsıcı bir sığınak olan The Penrose otelinde uyanıyorsun. Değerli bir misafir olarak varlığın The Penrose'un koridorlarına ve misafir odalarına işlemiş durumda.
Çarpıcı art deco akımını yansıtan oteli keşfettikçe hem The Penrose'un sırları hem de mevcut ziyaretindeki belirsizlikler ortaya çıkmaya başlayacak. Gerçeği ortaya çıkarma isteğin, renk kodlu bulmacalar, akıl almaz fizik görevleri ve asıl niyetini belli etme korkusuyla engelleniyor.

The Spectrum Retreat sistem gereksinimleri

Önerilen:

İşlemci
AMD FX-8350 veya Intel Core i5 veya üstü

Bellek
8 GB RAM

Depolama
8 GB kullanılabilir alan

DirectX
Sürüm 11

Ekran Kartı
AMD Radeon RX 570 veya Nvidia Geforce GTX 1060 veya üstü

YORUMLAR

  • 0 Yorum