Terra LUNA ile başlayan çorap söküğü!!! Bu kripto paraların tamamı 7 gündür adeta eriyor

Terra LUNA ile başlayan ve domino etkisiyle devam eden kayıplar büyüyor. Çorap söküğü misali başlayan çöküş 7 günde bu kripto varlıkların tamamını sardı. GMT, XEC, FTM, GRT, GALA, CVX, AR, ONE, MKR, MATIC, CRV, HOT ve daha fazlası yüzde 50 üzerinde değer kaybetti.

Terra LUNA ile başlayan çorap söküğü!!! Bu kripto paraların tamamı 7 gündür adeta eriyor
Editör: Hakan AMAN
12 Mayıs 2022 - 13:17
Dünya kripto para piyasalarında yaşanan büyük çöküşü anlamaya devam ederken, bu kripto paralar eridikçe eriyor. Terra LUNA, TerraUST ile başlayan sert çakılma sanki domino etkisi yaparak pek çok kripto varlığı beraberinde aşağı çekti. Çorap söküğü gibi kripto paralar bir bir erimeye başlamış durumda. 

Bitcoin 28 Bin Dolar altına düşerken, Ethereum ise 1900 Dolar altına doğru sürükleniyor. Piyasada çokça bilinen shit coinler dahil olmak üzere, Ripple XRP, Cardano ADA, Binance, Dogecoin ve Shiba gibi hemen hepsi kayıpları telafi etmenin yollarını arıyor.

Piyasalarda işlem gören bu altcoinlerin daha fazla yüzde 50 üzerinde değerlerinden kaybetti. Milyarlarca Dolar yatırımın buharlaştığı büyük çöküşün etkileri henüz bitmiş değil. Hala düşüşler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Terra LUNA ile başlayan ve süren kripto paralardaki büyük düşüş hızlandı. Değer kayıpları Milyar Dolarlarla ifade ediliyor. Yatırımcının ise güveni kayboldu.

Terra LUNA coin şu saatlerde 0.0218 UST ile işlem görüyor. Oysaki 48 saat öne bu rakam 120 Dolar civarındaydı.

eCash XEC coin yüzde 60, Fantom FTM coin yüzde 70, The Graph GRT yüzde 60, Gala GALA coin yüzde 62, Convex Finance CVX coin yüzde 53, Arweave AR coin yüzde 57, Harmony ONE coin yüzde 60, Maker MKR yüzde 40, Polygon MATIC coin yüzde 55, Curve DAO Token CRV coin yüzde 55, Holo HOT coin yüzde 50 ve daha fazlası yüzde 50 üzerinde değer kaybetti.

coinmarketkap kripto para grafiği

YORUMLAR

  • 1 Yorum