Terra LUNA depremi! Kriptoda büyük çöküş...

Kripto para piyasalarında LUNA depremi yaşanıyor! Piyasalarda Terra LUNA coin çöküşü gündemde. LUNA fiyatı bir anda sert çakıldı...

Terra LUNA depremi! Kriptoda büyük çöküş...
Editör: Hakan AMAN
11 Mayıs 2022 - 07:16
Terra LUNA coin büyük çöküşü piyasalarda deprem etkisine neden oldu. Piyasalar şaşkınlıkla LUNA coin çöküşünü anlık olarak izliyor. Terra LUNA Dolar paritesini kaybedince olanlar oldu. 

Herşey ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, stabilcoin düzenlemeleri konusundaki tutumunu yinelemesi sonrasında başladı. TerraUSD (UST) dolar kurunu kaybettiği için bu yılın sonuna kadar bir çerçeveye sahip olmanın “son derece uygun” olduğunu söylemesi sonrasında Terra LUNA coin fiyatında sert düşüşler başladı. Bu sabah ise LUNA coin adeta yerle bir oldu ve büyük çöküş yaşadı.

11 Mayıs günü hareketlenen LUNA fiyatı, en yüksek seviyesinden en düşük seviyesine geriledi. Tüm Zamanların En Yüksek seviyesi olan 120$ ile ilgili olarak, LUNA fiyatı %88,73 oranında değer kaybetti ve 0,786 FIB'nin (30$) altına kadar gerilemesi tüm kripto para yatırımcılarını şok etti. Adeta depreme yol açan LUNA coin düşüşü diğer kripto paralarda benzer senaryoların olasılığı hakkında düşündürdü.

terra luna

Terra(LUNA) fiyatında panik satışı , teknik tabloda hızlı bir düşüş gösteriyor.
LUNA fiyatı art arda yedi günlük kırmızı mum gösteriyor
Günlük RSI eğimi aşırı satım bölgesine düştü
LUNA'daki gün içi işlem hacmi, %184,5'lik bir artışa işaret ederek 1,13 Milyar Dolardır.

Bu arada, Terraform Labs CEO'su Kwon Do-hyeong, Terra'nın 1 dolarlık sabit fiyatını tekrar korumak için UST satın almak için Bitcoin'i kullanmış görünüyor .

Yakın zamana kadar Terra, yaklaşık 3.5 milyar dolar (yaklaşık 4.45 trilyon won) bitcoin satın aldı ve bir rezerv kurdu. Bunun 1.5 milyar dolar değerindeki Bitcoin, Terra fiyatını dengelemek için kullanıldı. Tezgah üstü (OTC) şirketlere 750 milyon dolar borç vererek ve kalan 750 milyon doları UST'yi satın almak için kullanarak likidite sağlama yöntemini seçti . Ancak Qville Analytics'te bir piyasa analisti olan Caleb Franzen , Terra'nın bir Bitcoin "balina" olarak hareketinin Bitcoin üzerindeki satış baskısını artırabileceğine dikkat çekti. Bitcoin satışındaki artış ve Luna madeni parası için büyük satış”, analiz edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum