Elon Musk, Twitter kazançlarını katlayabilecek mi?

Dünyanın en zengini Elon Musk, servet değerinde para ödediği Twitter'ın kazançlarını katlayacağını açıkladı.

Elon Musk, Twitter kazançlarını katlayabilecek mi?
Editör: Hakan AMAN
09 Mayıs 2022 - 06:58
Kripto piyasalarını Twitter üzerinden manipülasyona uğratan, piyasaları attığı emojili tweetler ile dalgalandıran, 92 Milyona yaklaşan takipçisi ile devlet başkanlarına kafa tutan Musk, tuvaletten tweet attığı ve sonrasında bir anda satın aldığı platform için kazanç çalışmalarına başladı.

Dünyanın dev şirketlerinden en önemlilerinden Tesla ve SpacesX gibi şirketlerin sahibi Elon Musk, bu kez Twitter'ı para makinası yapmaya hazırlanıyor. Musk, Twitter'ın .ok daha fazla para kazanması amacıyla düğmeye bastı. Musk, Twitter kazançlarını katlayacak formülleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Dünyanın en zengini listesinin başında yer alan Elon Musk, Twitter hamlesi sonrasında şirketin daha fazla kazanç sağlamasına odaklanmış durumda. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan, tuvalette attığı twitleri beğeni ve paylaşım rekoru kıran Musk, satın aldığı Twitter için kazanç hanelerini katlamayı hedefliyor.

44 MİLYAR DOLAR ÖDEYEREK SATIN ALDI

Rekor bir ücret ile tam 44 Milyar ABD Doları ödeyerek sahip olduğu Twitter'ın çoğunluk hissesi ile yönetimi ele geçiren ve dilediğini yapmaya hazırlanan ünlü isim Elon Musk, 2028 yılına kadar Twitter'ın gelirlerini 26,4 milyar dolara çıkarabileceğini belirtti. Kendine has formülleri hayata geçirmek için çalışan Musk'ın satın aldığı Twitter geride bıraktığımız 2021 yılında toplamda 5 milyar dolarlık bir geliri kasasına koymuştu.

Musk'ın satın alma işlemi sonrasında Twitter hisseleri adeta uçuşa geçerek katlanmaya başlamıştı. Ancak reklam gelirleri konusunda ne denli başarılı olacak merak konusu olmuş durumda.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.