Supercell'den 3 yeni Clash of Clans oyunu

Clash of Clans, Boom Beach ve HayDay gibi mobil oyun dünyasında başarıyla yer etmiş oyunların arkasındaki firma Supercell, 3 adet yeni Clah of Clans evreninde geçecek oyun geliştirdiklerini duyurdu.

Supercell'den 3 yeni Clash of Clans oyunu
Editör: Mertcan BUDAK
03 Nisan 2021 - 14:01 - Güncelleme: 03 Nisan 2021 - 14:06
Neredeyse mobil telefonların hayatımıza girmesinden beri online store'larda her zaman oyunlarıyla yer edinmeyi başarmış oyun stüdyosu olan Supercell, hayranlarını sevindirecek 3 adet yeni oyun geliştirdiklerini duyurdu.

Yeni oyunlar Clash of Clans evreninde geçecek

Clash of Clans kendine has karakterleri ve sevimli grafikleriyle uzun yıllardır pek çok oyuncunun hayatında yer edinmeyi başarmış nadir mobil oyunlardan biridir. Yapımcı fimra Supercell bun durumu göz ardı etmemiş olacak ki, yeni çıkacak olan 3 oyununuda Clash evreninden esinlenerek geliştirecek.

Her oyuna ait açılan yeni Twitter hesaplarından oyunlarla ilgili videolar ve detaylar paylaşıldı. İşte, yeni Clash oyunları
 
Clash MiniTaktiksel oynanışın ön plana çıktığı Clash Mini, kendine has özellikleri bulunan Clahs karakterlerinin bir grup halinde toplanması ve bu grubun üyelerinin sırasıyla savaş meydanına yerleştirilmesi mantığına dayanıyor. Oyunda Clash of Clans'dan aşina olduğumzu okçu ve goblin gibi kahramanların yanı sıra yeni özellikleri bulunan kahramanlarda mevcut.

Clash QuestCandy Crush tarzı oyunlarda görmeye alışkın olduğumuz bir harita ve bölüm mantığı ile ilerleyen oyunda, yine Clash evreninde görmeye alışık olduğumuz kahramanlarla birlikte savaşa giriyoruz. Savaş arenasına sunduğumuz kahramanlarımızın tamamı ölürse oyunu kaybetmiş sayılıyoruz.

Clash HeroesYukarıda tanıttığımız iki oyunun aksine oyuncuyu haritada en özgür bırakan oyun Clash Heroes gibi duruyor. Tıpkı Brawl Stars oyunundaki gibi geniş bir harita üzerinde bölgede bulunan cisimlerden de yararlanarak diğer oyuncularla beraber savaşıyoruz. Arenada kullanmak üzere her oyuncuya atanan özel güçler bulunuyor.
Haberlerimizi FacebookTwitter hesaplarımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum