SPK'dan son dakika 2 halka arz! EYG GYO ve Oncosem halka arz onayı çıktı

SPK, gün son dakika gelişmesi olarak bültende resmen duyurdu. EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Oncosem Onkolojik Sistemler halka arz onayı SPK tarafından verildi.

SPK'dan son dakika 2 halka arz! EYG GYO ve Oncosem halka arz onayı çıktı
Editör: Hakan AMAN
15 Aralık 2022 - 22:24
Halka arz bekleyen yatırımcıya son dakika haberi! Borsa İstanbul'a iki yeni şirkete daha ekleniyor. SPK bu akşam saatlerinde resmi duyuruyu yaptı. İki şirket için halka arz onayı çıktı. Şirketlerden biri gayrimenkul alanında faaliyet gösterirken, ikinci şirket ise sağlık alanında faaliyet gösteriyor.

Konuyla ilgili SPK bülteninde yer alan son dakika halka arz bilgilerine göre, EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ve Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketleri için halka arz edilmelerine yönelik talepleri kabulo edilerek onaylandığı yer aldı.

15 Aralık 2022 Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Bülteni

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) halka arz bülteni

Söz konusu SPK halka arz onayında; Oncosem Onkolojik Sistemler için (1) Mevcut ortak Erol ÇELİK’e ait 2.000.000 TL nominal değerli paylar halka arza konu edilecek, (2) 1 TL nominal değerli paylar 17,50 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.

EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) (3) Mevcut ortaklardan Ömer Faruk ÇELİK’e ait 8.250.000 TL nominal değerli B grubu payların satışı gerçekleştirilecektir. (4) 1 TL nominal değerli paylar 14,23 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacaktır.