Sony, yeni Xperia modelleriyle geliyor

Japon teknoloji devi başarılı telefon modeli Xperia serisine yeni katılımcılar eklemek için tarih verdi. Sony yeni Xpreia modellerini lansman ile tanıtacak.

Sony, yeni Xperia modelleriyle geliyor
Editör: Mertcan BUDAK
03 Nisan 2021 - 19:40 - Güncelleme: 03 Nisan 2021 - 19:47
Köklü Japon teknoloji devi Sony, ev konsollarından tüketici elektroniğine girdiği her kategoride başarılı işler çıkartmaya devam ediyor. Sony'nin akıllı telefon serisi olan Xperia, yeni modeli yapılacak lansman ile duyurulacak. Sony Xperia ile ilgili en son adımını Xpreia Pro modeli ile atmıştı. Maalesef ülkemizde satışa çıkmayan model yurtdışındaki kullanıcılar tarafından oldukça sevilmişti. Özellikle 5G desteği ve canlı yayın performansı ile kullanıcıları kendine çekmeyi başaran model tatmin edici satış rakamları ile Sony tarafında başarıyla karşılanmıştı.

Sony yeni Xperia modelleri için kolları sıvadı

Japon teknoloji firması Sony, 14 Nisan 2021 tarihinde yeni bir lansman gerçekleştireceğini bildirdi. Lansman ile ilgili özellikle en çok heyecanla beklenen yenilik duyurulma ihtimali muhtemel olan yeni Xperia modelleri oldu. Peki Sony 2021 lansmanında bizi neler bekliyor?

Xperia Compact modeli geri gelecek mi?

Xperia III modeli yeni lansman sonucu ortaya çıkabilir. Cihaz hakkında maalesef Sony tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak cihazın 4k ekran çözünürlüğüne sahip ve başarılı bir ekran kasa oranına sahip OLED ekrana sahip olacağını tahmin ediyoruz. Geçmiş tarihlerde Geekbench verilerini gördüğümüz Xperia 10 III'de Qualcom'un Snapdragon 785G işlemcisi ve 6 GB kapasiteli RAM bellekleri ile gelebileceği gündem olmuştu. Sony'nin yapacağı yeni lansman'da en çok üzerinde duracağı konu tanıtılması muhtemel yeni Xperia cihazı olacak gibi.

Tantıtılması muhtemel yeni Xperia'da devrim niteliğinde teknolojiler olacak mı?

Bildiğiniz gibi Sony'nin Xperia ailesi, ilk modellerinden beri farklı teknolojilerle ön plana çıkmıştı. Örneğin Xperia model cihazlar su geçirmemezlik açısından bugün bile çoğu telefonun ulaşamayacağı başarıya ulaşmıştı. Öyleki Sony bu lansmanı Dubai'de su altında bulunan bir ortamda gerçekleştirmişti. Cihazı incelemek isteyen gazeteciler Scuba kıyafetleri giyinip dalgıç tüpleri ile cihazın bulunduğu su altı odasına ulaşmaya çalışmışlardı. Malesef pandemi nedeniyle büyük olasılıkla online ortamda gerçekleşecek olan etkinlikte Sony'den bu defa ilginç aktiviteler göremeyeceğiz.


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.