Skandal Xbox itirafı: Bu konsol hiçbir zaman kazandırmadı!

Ünlü teknoloji şirketi Microsoft, bir duruşma sırasında Xbox ile ilgili yöneltilen soruya, Xbox hiçbir zaman bize kazandırmadı cevabını verdi.

Skandal Xbox itirafı: Bu konsol hiçbir zaman kazandırmadı!
Editör: Mertcan BUDAK
07 Mayıs 2021 - 17:19
Bildiğiniz gibi bir süredi Apple şirketi ile Forntine oyunu geliştirici şirketi arasında bir dava görülüyordu. Bu dava sırasında tanık olarak görev alan Microsoft şirketi İş Geliştirme Sorumlusu Genel Müdür Yardımcısı Lori Wright ilginç bir söylemle gündeme geldi.

Xbox hiçbir zaman kâr ettirmemiş

Apple ile Fortnite arasında görülen duruşmaya tanık olarak gelen Microsoft yetkilisi ilginç bir soru ile karşı karşıya kaldı. Duruşma sırasında yöneticiye, "Xbox konsolunun satış rakamları Microsoft'a kazanç sağladı mı?" sorusu yöneltildi. Olay ile ilgili daha ilginç şey ise yöneticinin verdiği cevap oldu. Wright, soruya yönelik verdiği cevapta, "Hayır, Xbox konsolu Microsoft için hiçbir zaman kârlı bir proje olmadı" yanıtını verdi. Konuyu dahada detaylandıran Wright, şirketin aslı kârını oyun konsolu satışlarından değilde, konsola özel çıkan oyunların satışlarından topladıkalrını dile getirdi.
 Lori Wright, ayrıca Xbox konsolları için geliştirilmiş olan, Game Pass sanal oyun hizmeti gibi yan etkinliklerinde konsol kârından daha getirili bir sistem olduğunu dile getirdi.

Apple ile Fortnite arasındaki dava süredi neden başladı?

 Apple şirketinin mobil cihazları için Play Store uygulaması üzerinden Fortnite adında oyun çıkartması, Oyunun geliştiricisi Epic Games ile aralarının açılmasına neden olmuştu. Hal böyle olunca olayın mahkeye kadar gitmesinin ardından Microsoft firması, Apple'a karşı oyunun geliştiricisini savunmuştu.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum