SASA hisseleri tepki toplayan açıklama peşinden ne durumda? SPK Başkanı SASA için ne dedi?

SASA tarafında sular durulmuyor! Son yapılan açıklamalar sonrasında SPK'da olaya el attı! SPK, SASA hisse ile alakalı ne dedi? SASA hisse fiyat ve son dakika yorumları ile 2023 hedefleri hakkında detaylar netleşti.

SASA hisseleri tepki toplayan açıklama peşinden ne durumda? SPK Başkanı SASA için ne dedi?
Editör: Hakan AMAN
02 Aralık 2022 - 18:34
Haftalardır SASA Hisseleri gündemden düşmüyor. SASA'nın patronu tarafından yapılan açıklamalar ise kimi yatırımcı tarafından olumlu, kimi yatırımcı tarafından ise olumsuz karşılandı. Yaşanan bir diğer son dakika gelişmesi ise SPK açıklaması oldu. SPK, SASA hisseleri ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu'nun son açıklamaları gündemde geniş yer buldu. SASA tarafından gelen açıklamalar sonrası yeniden gündemde ilk sıraya yerleşen hissenin yatırımcıları ise şirkete ve hisselerine güveni tazelediği ifade ediliyor. Ancak bazı yatırımcılar ise duruma oldukça tepkili olduğu sosyal medya paylaşımlarında öne çıkıyor.

Erdemoğlu: "SASA hissesi alınmaz"

Erdemoğlu tarafından SASA ile alakalı açıklamasında, hissenin şu anki piyasa değerinden rahatsız olduğunu ifade etmişti. Erdemoğlu, " SASA hisse fiyatı 80 TL’ye ulaştığında küçük yatırımcı zarar görmesin diye hisse satışı yaptıklarını ve o günden beri SASA hissesi alınmaz" dediğinin altını çizdi. 

Açıklamların peşinden sosyal medya hesaplarından ciddi bir yatırımcı kitlesi tarafından tepkiler dile getirilmişti. Tepkiler sürerken, SPK tarafından açıklama gecikmedi.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, “Biz şirket sahiplerinin özellikle kritik durumlarda hisselerin fiyatlarıyla ilgili konuşmasına hiçbir zaman sıcak bakmıyoruz. Şirket sahipleri ve üst düzey yetkililerin, gerek sosyal medyada gerek basında gerekse televizyondan bu tür açıklamaları yapmalarına sıcak bakmıyoruz. Bu tür açıklamalar hakkında da zaten geçmişte de incelemeler yaptık. Bundan sonra da dikkatle takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SASA Hisse ve güncel hedef fiyat ve rakamları hakkında son verilere ulaşmak, 2023 SASA hisselerine ilişkin 2023 yorumlarını görmek için bakınız.
 

BORSA TAM GAZ!! Öne Çıkan Hisseler! || Hatice Kolçak & Tansel Çiftçi

YouTube kanalında son gelişmeleri değerlendiren ekonomist Hatice Kolçak, Borsa ve hisse senetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum