Resident Evil Village, anlık oynama rekorları kırdı

Tanıtıldığı günden bu yana büyük merak uyandıran Resident Evil Village, çıkış sürecinin ardından Steam platformunda anlık oyuncu rekoru kırdı.

Resident Evil Village, anlık oynama rekorları kırdı
Editör: Mertcan BUDAK
09 Mayıs 2021 - 18:10
Korku oyunu denince akla tartışmasız ilk gelen serilerden biri olan Resident Evil ailesinin yeni üyesi Resident Evil Village serinin hayranları tarafından uzun süredir heyecanla bekleniyordu. Tarihler 2 Mayıs'ı gösterdiğinde demo sürümü ile bizleri karşılayan oyun, çoğu kullanıcının beklentilerini karşılayarak oyunun ne kadar başarılı bir çıkış yapacağının ilk sinyallerini o zamandan vermişti.

Kendi rekorunu kırdı

Resident Evill Village, Steam verilerine göre anlık oyucu sayısında 101 bin 376 kişiye ulaştı. Bu rekor serinin geçmiş oyunu olan Resident Evil 2 oyununda ise, 74 bin 227 anlık oyuncu sayısı ile kayıtlara geçmişti.

 

Capcom tarafından geliştirilen serinin yeni oyunu Resident Evil Village, Residen Evil 7: Biohazard oyununun devamı niteliğinde çıkış yaptı. Geçmiş oyunda başlarından kötü olaylar geçen Ethan Winters ve eşi Mia bundan sonraki süreçte hayatlarına yeni bir sayfa açarak huzurlu bir yaşam sürme yolunda ilerlemeye çalışıyorlar. Ancak onlar geçmişlerini her ne kadar arkalarında bırakmaya çalışsalarda, birden bire ortaya çıkan Chris Redfield onların bu huzur arayışlarını baltalar. Kendini birden bire Avrupada harap olmuş bir köyde bulan Ethan, yeni kabus dolu maceralara yelken açar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum