Nvidia bu kez GeForce Now global fiyatlarına akılalmaz zam yaptı - Turkcell'e haksızlık mı yaptık?

Son zamanlarda özellikle ülkemizde fiyat politikası nedeniyle adından sıkça söz ettiren Nvidia, GeForce Now için Global pazarda akıllara zarar bir fiyat artışına gitti.

Nvidia bu kez GeForce Now global fiyatlarına akılalmaz zam yaptı - Turkcell'e haksızlık mı yaptık?
Editör: Mertcan BUDAK
18 Mart 2021 - 19:01 - Güncelleme: 18 Mart 2021 - 19:05
Bildiğiniz gibi Nvidia'nın online tabanlı oyun oynama servisi GeForce Now yakın tarihte Turkcell'le işbirliği yaparak sunucularını ülkemize konumlandırıp hizmet vermeye başlayacağını açıklamıştı.
 Çok geçmeden GeForce Now Türkiye kullanıcılarının ödeyeceği fiyatın belirlenmesi ve bu fiyatın yurt dışı fiyatının bile çok üstünde olması ülkemizdeki oyun severler tarafından çok büyük bir tepkiyle karşı karşıya getirmişti iki firmayı.


Sosyal medyada ve forumlarda hem Nvidia hemde Turkcell'e karşı ağır eleştiriler ve nefret söylemleri çok geçmeden Geforce Now Türkiye fiyatlarında görece makul bir fiyar indirimine gidilmesine sebep olmuştu.
 Nvidia'dan kötü haber bu defa Global oyun severler için geldi

Nvidia'nın resmi sayfasında paylaştığı bilgiye göre, GeForce Now'ın yeni Golbal fiyatı aylık 9,99dolar, yıllık ise 99,99 dolar olacak. Bu ciddi fiyat artışından sonra Nvidia bu kez global oyuncular tarafından topa tutuldu.

Nvidia destekçilerinide unutmadı

Ayrıca Nvidia açıkladığı bilgiye göre GeForce Now'ın emeklemeye başladığı dönemde ona destek olan ve bu hizmeti o tarihlerde kullanan oyunculara özel Founders for Life adı altında 4,99 dolarlık bir fiyat belirledi.

Özellikle oyun sektörünün ve donanımlarının yalnızca ülkemizde değil alım gücü yüksek ülkelerde bile ciddi fiyatlarla karşı karşıya kalması birçok oyunseveri bunaltma noktasına getiriyor. İlerideki günlerde Nvidia'nın aldığı bu karar yurt dışındaki oyuncular tarafından nasıl tepkilerle ve yaptırımlarla karşı karşıya kalacak merak konusu.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.