MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılacak?

68 bin 241 ücretsiz tablet dağıtımı ile ilgili Bakan Selçuk'tan açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan uzaktan eğitim alan öğrencilere dağıtılmak üzere 31 ilde 68 bin 241 tablet dağıtılacağı duyuruldu. Tablet bilgisayarların dağıtımı il müdürlükleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak. İşte, MEB tablet başvuru şartları ve konu detayları.

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılacak?
Editör: Mertcan BUDAK
04 Mart 2021 - 05:30
68 BİN 241 ÜCRETSİZ TABLET DAĞITILACAK

Twitter üzerinden müjdeli haberi veren Bakan Selçuk 'Eğitimde Kontrollü normalleşme' kapsamında bu hafta öğrencilere 68 bin 241 yeni tablet bilgisayar daha dağıtılacağını bildirdi.Bakanlığın öğrencilere ulaştırdığı tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı internet paketi de bulunuyor.


Ücretsiz tablet başvuru şartları neler?

MEB'in uzaktan eğitim alan öğrencilere destek amaçlı dağıtacağı tablet bilgisarlar için başvuru yapılması zorunluluğu yok. Tablet bilgisayarlar İl Müdürlükleri tarafından herhangi bir başvuru olmadan belirli kriterler incelenerek öğrencilere dağıtılacak. Bu kritlerler öğrencilerin ikamet ettiği adresteki diğer okul çağındaki bireyler, aile durumu, aile gelir düzeyi ve öğrencinin akademik başarısı baz alınarak belirlenecek.

Geçmişte dağıtılan tablet bilgisayarlar ile ilgili Bakan Selçuk'tan açıklama

Bakan Selçuk, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarı daha öğrencilere ulaştırdıklarına dikkati çekerek, "Her çocuğumuzun mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur. Cihazlara EBA mobil uygulamalarını yükleyen yazılım uzmanlarımızdan bu zor hava koşullarında nakliyesini yapan şoförümüze ve teslimatını gerçekleştiren destek personeline kadar bu sürece emek veren, ter döken herkese yürekten teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. Bu yeni fazdaki dağıtıma katkıda bulunan Gaziantep'in Şehitkamil, Nurdağı ve Şahinbey belediyeleri, Muğla'nın Yatağan ve Seydikemer belediyeleri ile Trabzon Belediyesine destekleri için teşekkür eden Selçuk, daha çok öğrenciye ulaşmak için hep beraber çaba vermeyi sürdüreceklerini belirtmişti.
Yatılı bölge ortaokullarında okuyan öğrenciler için sipariş edilen tablet bilgisayarların tedarik sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Selçuk, "Yakında hepsi de tablet bilgisayarlarını internetleriyle beraber ellerine alacak ve EBA'nın tüm içeriğine rahatça ulaşacaklar." müjdesini vermişti.


 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.