İletişim Başkanlığından sosyal medyanın asılsız haberlerine karşı yeni platform

İletişim Başkanlığı sosyal medyada çıkan yalan haberlerle mücadele için, ‘doğru mu?’ adlı platformu geliştirdiklerini paylaştı.

İletişim Başkanlığından sosyal medyanın asılsız haberlerine karşı yeni platform
Editör: Mertcan BUDAK
03 Mart 2021 - 05:36 - Güncelleme: 03 Mart 2021 - 08:22
İletişim Başkanlığı, bu projeyle sosyal medyada kontrolsüz şekilde yayılan yalan haberlerin gerçek olup olmadığının kontrolünü sağlamayı hedefliyor.

ŞU ANDA TEST AŞAMASINDA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuyla ilgili açıklamasında, uzun süredir çalışmalarını yürüttükleri 'Doğru mu?' platformunun sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını öğrenme ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandığını ifade etti. Platformun şu anda test aşamasında olduğunu belirten Altun, "Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak" dedi.Konu ile ilgili akla gelen ilk sorulardan biri asılsız haberlerin denetlenmesi yapılırken bildirim oluşturacak kullanıcıların art niyetli olup olmadığının kontrol mekanizmasının nasıl ilerleyeceği oluyor. Yakında yayına geçecek olan ‘doğru mu?’ adlı platformu özellikle yeni medya haber kaynakları merakla bekliyor.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.